english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Szczęście w bliskości

Czy Psalm 73. jest prawdziwą receptą na szczęście?

15.11.2014

Jesienna Konferencja dla kobiet w Wiśle-Jaworniku już w najbliższą sobotę, 15 listopada. Jej hasło: Szczęście w bliskości nawiązuje do hasła biblijnego tego roku: Lecz moim szczęściem być blisko Boga.


Szczęście w bliskości

Nad Psalmem 73., z którego pochodzi cytat pochyli się Beata Reske. Któż z nas nie przeżył w życiu tak przykrych uczuć, jak poczucie winy i niesprawiedliwości, zazdrość o powodzenie, poczucie niezawinionej kary – będzie pytać prelegentka, tłumacząc jednocześnie, że właśnie do takiego stanu doszedł także autor wspomnianego psalmu. Dlaczego ci, którzy szydzą z prawa Bożego żyją w dostatku, a nieszczęścia spadają na tych, którzy najmniej na nie zasługują? Takie pytanie to sygnał zachwianej wiary. Czy porzucenie wiary w Bożą sprawiedliwość jest dobrym rozwiązaniem? Nad tym m.in. będą mogły zastanowić się uczestniczki konferencji.

 

Druga z prelegentek – Jolanta Janik swój wykład zacznie od przywołania… popowej wokalistki z Australii, Kylie Minogue. To dobry przykład, który pokazuje, jak szybko i pobieżnie oceniamy ludzi sądząc, że są szczęśliwi. Bo przecież od razu wydaje nam się, że Kylie – piękna, roześmiana blondynka, taka jest! Wobec tego, dlaczego nie potrafimy powiedzieć tego o sobie? Łatwiej przychodzi nam opowiadanie o chwilach szczęścia. Ale czy zlepek szczęśliwych momentów jest szczęściem? Mylimy szczęście z sukcesem, zamożnością, zdrowiem, atrakcyjnością.

 

– To są idealne oczekiwania dotyczące szczęścia, a nie jego realne doświadczenie – podkreśla Jolanta Janik.

 

Koordynatorka spotkania, Mariola Fenger szczęścia upatruje w przebywaniu z mężem, dziećmi, wnukami, ale także w świadomości obecności Świętego, Wielkiego Boga w swoim codziennym życiu. To wzmacnia, posila, dodaje odwagi, ale też motywuje do podejmowania najlepszych wyborów. A które to są? Może te, które będą przynosić dobre owoce nawet za pięć, dziesięć lat? Chwile bliskości na pewno do nich należą.

 

Centrum Misji i Ewangelizacji gorąco zachęca wszystkie Panie do udziału w konferencji. Oprócz wykładów, będzie także wspólny śpiew z grupą muzyczną z Goleszowa; grupy dyskusyjne, poczęstunek i stoisko księgarni „Warto”.  To także ostatnia okazja, by przyłączyć się do akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę” i przynieść niewielką paczkę świąteczną dla dziecka z Ukrainy, Białorusi lub Rumunii.

 

W trakcie spotkania, które odbędzie się w Domu Gościnnym parafii ewangelickiej w Wiśle-Jaworniku (ul. Jodłowa 8a), będzie zbierana ofiara na pokrycie kosztów konferencji.