english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Szczyrk Salmopol: 20 lat

Już dwadzieścia lat po poświęceniu

19.09.2015

Uroczystość 20-lecia wybudowanego w 1995 roku kościoła w Szczyrku miała miejsce 13 września 2015 r.


Szczyrk Salmopol: 20 lat

Przy pięknej pogodzie odprawione zostało uroczyste nabożeństwo, w czasie którego zabrakło miejsc w wewnątrz i na zewnątrz kościoła.

 
Nabożeństwo poprowadzili ks. Henryk Mach i ks. Jan Byrt, a kazanie wygłosił zaproszony specjalnie na tą uroczystość ks. Mateusz Łaciak , który pracuje teraz na terenie Łowicza i Płocka, a pochodzi ze Szczyrku. W uroczystości wziął też udział chór z parafii z Białej pod dyr. Sławomira Chmiela. Bardzo ucieszyła nas obecność Klausa Lomanna, który 20 lat temu przyjechał z młodymi ludźmi z Niemiec, aby pomóc w budowie Kościoła.

 

Całe nabożeństwo było wielkim dziękczynieniem Bogu za tych 20 lat Z okazji jubileusz parafianie wymalowali kościół na biało, a jedna z parafianek z Wisły bezpłatnie udekorowała go na to święto.

 

W niedzielę mieliśmy też okazję odpowiedzieć na apel naszej Diakonii: parafianie upiekli ciasta na spotkanie po nabożeństwie, każdy mógł też złożyć ofiarę na uchodźców. W modlitwach prosiliśmy Boga o dalsze błogosławieństwo dla parafii, Kościoła, Polski i Europy, a także całego świata.

 

To był wspaniały dzień, który dał nam Pan.