english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Szukanie nowych dróg

W nowym Zwiastunie Ewangelickim 10/2020

26.05.2020

Zapraszamy do lektury nowego numeru "Zwiastuna Ewangelickiego".


Szukanie nowych dróg

Słowo Boże rozważane przez autorów „Zwiastuna Ewangelickiego” 10/2020 ks. Wojciecha Prackiego i ks. Grzegorza Olka przypomina o Bożym przymierzu i błogosławieństwie, jakie płynie z jedności z innymi w Chrystusie. To pokrzepiające w tych trudnych czasach. Czy jednak wiemy, czym jest prawdziwe błogosławieństwo? – pyta bp Adrian Korczago w tekście pt. Walcząca wspólnota.

Jesteśmy zmęczeni pandemią i wypływającymi z niej ograniczeniami. O wychowaniu w czasach izolacji pisze diakon Izabela Sikora, przypominając, że chociaż w rodzinach: Konflikty się zdarzają, ale nie muszą być powodem załamania się naszego poczucia wartości jako osób wierzących. Z kolei Marta Haratyk zastanawia się, jak pielęgnować rodzinne wartości. O naszej bezsilności w kontekście Bożej mocy przypominają ks. Ryszard Pieron i Bronisław Sztuchlik, a Henryk Domink pisze, jakie są Nauki czasu kwarantanny. Współczesne refleksje warto zestawić z zaleceniami siedemnastowiecznego Kazania czasu powietrza morowego ks. Samuela Dambrowskiego, które przytacza i komentuje Bogdana Zakolska.

O tym, jak Kościół szuka nowych dróg, by w trudnym czasie dotrzeć do ludzi z Ewangelią, piszemy w rubryce Wydarzenia. Bieżących problemów z pogranicza etyki i polityki dotyka bp Jerzy Samiec w tekście pt. Wybory?

Ponadto w rubryce Rok wolności chrześcijańskiej Joanna Kluczyńska pisze o Uważności wobec człowieka, czyli wierze czynnej w miłości, a w Zbliżeniach kolejne botaniczne ciekawostki znajdujące się na terenie poszczególnych luterańskich diecezji omawia Tomasz Beczała.

Zapraszamy do lektury. Jak poprzednie numery, także ten w całości udostępniony jest na www.zwiastun.pl, aby ułatwić dostęp do krzepiących treści i praktycznych wskazań na czas pandemii.

Zapraszamy również na profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ZwiastunEwangelicki