english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

TED 2016 dobiega końca

Zapraszamy do Dzięgielowa w sobotę i w niedzielę

08.07.2016

Przed nami dwa ostatnie dni 67. Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie. Będą więc dwa spotkania ewangelizacyjne dla młodzieży i dorosłych, podczas których w tym roku Słowo Boże zwiastuje Dick Dowsett, opierając się głównie na Ewangelii Jana. Osobne spotkania ewangelizacyjne dla dzieci prowadzą:  Ewa Raszka, Anna Pilch (w grupie 3-6 lat), Joanna Pilch-Lewicka, Janina Boruta (7-10 lat) oraz Bogusław Czyż (11-13 lat).


TED 2016 dobiega końca

Wśród weekendowych seminariów warto zwrócić uwagę na te dotyczące kontaktów damsko-męskich: "Kontaktowy mężczyzna" - w sobotę prowadzącym będzie ks. Leszek Czyż  oraz "Kontaktowa kobieta" - w niedzielę, poprowadzi je Lidia Czyż . Prelegenci to znane w Wiśle małżeństwo. Ks. Leszek Czyż jest proboszczem parafii w Wiśle Malince i przewodniczącym komitetu organizacyjnego TED, a jego żona Lidia jest katechetką i powieściopisarką (w środę na Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie odbyła się promocja jej trzeciej powieści "Pozostała tylko nadzieja").

Seminarium na temat starości w kulturze i medycynie poprowadzi Marcin Pecold, internista i geriatra, doktor nauk medycznych, od ponad 20 lat związany ze Szpitalem Śląskim w Cieszynie. O przeżywaniu straty i żałoby opowie Arnoldiusz Parot, teolog ewangelicki, moderator grup wsparcia dla osób po stracie bliskiej osoby, które od dwóch lat prowadzone są w Dzięgielowie od listopada do grudnia. W niedzielę: neurochirurg Adrian Kotas zaprasza na wykład "Wszystko o in vitro, ale inaczej", a coach i filolog Urszula Broda będzie radzić, jak ustrzec się wypalenia zawodowego. 

Sobotni wieczór zakończy koncert Zespołu CME. W ubiegłym roku zespół, który działa przy Centrum Misji i Ewangelizacji, obchodził jubileusz 15-lecia. Koncerty grupy cechują się dużą dynamiką i różnorodnością stylów, inspiracje muzyczne pochodzą z popu, rocka i jazzu.

W niedzielę w miasteczku ewangelizacyjnym w Dzięgielowie stanie krwiobus. Akcja krwiodawstwa prowadzona będzie  w godz.11.30-16.30. Dawcą może być osoba w wieku od 18 do 65 lat. Jednocześnie będzie można zarejestrować się w banku niespokrewnionych dawców szpiku kostnego. Organizatorem jest cieszyński oddział PCK.
 

* * * *

Szczegółowy program 67. Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie znajduje się www.te.cme.org.pl.