english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Trzeci English Camp w Słupsku

Obóz biblijno-językowy 2013

11.08.2013

W dniach 15-19 lipca 2013 r. w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Słupsku odbył się, po raz trzeci, obóz biblijno-językowy English Camp 2013.


Trzeci English Camp w Słupsku

Tym razem sześcioro wolontariuszy ze Stanów Zjednoczonych przyjechało do Słupska, aby przeprowadzić pięciodniowe półkolonie dla 35 dzieci z parafii i z miasta. Bardzo dobre przygotowanie pedagogiczne i łatwość nawiązywania kontaktów z dziećmi zarówno amerykańskich, jak i polskich wolontariuszy były bardzo istotnym elementem sukcesu tego przedsięwzięcia.

 

Poszczególne dni obozu nawiązywały tematycznie do hasła przewodniego całych półkolonii, które brzmiało „Świętujemy Boże cuda”. Oprócz części tematycznej - poznawania historii biblijnych i nauki języka angielskiego, dzieci miały zorganizowane zajęcia manualne (plastyczne) oraz różnego rodzaju zabawy na wolnym powietrzu. Wielu spośród uczestników tegorocznego English Camp uczestniczyło w podobnym w ubiegłym roku, co świadczy o dużym zainteresowaniu i sensowności tego przedsięwzięcia.

 

Półkolonie miały miejsce w pomieszczeniach Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Słupsku.

 

W czasie wolnym Amerykanie mieli okazję zwiedzić Malbork, szlifiernię bursztynu w Świerznie, wieżę widokową na Rowokole, mogli wspinać się po drzewach w parku linowym i spacerować po urokliwej Dolinie Charlotty.

 

Dziękujemy CME, Kościołowi Luterańskiemu Synodu Missouri i wolontariuszom za współorganizację półkolonii.

 

ks. Wojciech Froehlich