english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

Zaproszenie na święto ewangelizacji

07.07.2013

Tydzień Ewangelizacyjny to największe otwarte spotkanie ewangelizacyjne Kościoła, adresowane do wszystkich osób – niezależnie od wieku i wyznania. W ciągu dziewięciu dni Ewangelia głoszona jest na nabożeństwach, wykładach biblijnych, warsztatach, seminariach, spotkaniach ewangelizacyjnych i koncertach z przesłaniem. Tegoroczne TE odbędzie się w Dzięgielowie na Śląsku Cieszyńskim w dniach od 6 do 14 lipca 2013 roku.
 


W programie:

Poranne wykłady: dr Andrzej Kluczyński, wykładowca Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie oraz studenci teologii ewangelickiej: Marcin Podżorski i Piotr Sztwiertnia - na podstawie Księgi Zachariasza. 

Ewangelizacja popołudniowa: dr Alvern L. Vom Steeg - misjonarz, pastor z wieloletnim doświadczeniem, dyrektor ds. zagranicznych w Międzynarodowym Instytucie Przywództwa w Santa Rosa w Kalifornii, USA.

Wieczorne koncerty z przesłaniem - mówca - ks. Leszek Czyż z Wisły-Malinki.

Transmisja wideo z Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie codziennie o 17.00 na stronie: cme.org.pl.

Tydzień Ewangelizacyjny jest miejscem, gdzie można odkrywać, kim jest Jezus Chrystus i doświadczać osobistego spotkania z Bogiem. To sposobność do rozpoczęcia, pogłębienia czy też powrotu do duchowego życia wiary i zaufania Chrystusowi. To czas sięgania do Pisma Świętego i poznania osoby Jezusa Chrystusa i Jego miłości do człowieka.

Co roku w Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie uczestniczy kilkaset osób, które przyjeżdżają tu z całej Polski. Każdego dnia odwiedza Dzięgielów blisko 3000 osób, dojeżdżających głównie ze Śląska. W programie dla dzieci codziennie bierze udział ponad 400 dzieci.

Program realizowany jest w kilku blokach: wykłady biblijne, warsztaty, seminaria, spotkania ewangelizacyjne i koncerty z przesłaniem.

W organizację Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie zaangażowanych jest ponad 300 wolontariuszy. Wśród osób prowadzących poszczególne części programu są przedstawiciele różnych specjalności m.in.: duchowni, pedagodzy, biznesmeni, lekarze, nauczyciele, artyści.

Hasło tegorocznego Tygodnia Ewangelizacyjnego brzmi: "Czas zmian"

Tygodnie Ewangelizacyjne są organizowane nieprzerwanie od 1949 roku