english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

Poznać jak najwięcej...

03.07.2014

Piątego lipca rozpoczyna się 65. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie. Dla blisko dwóch tysięcy osób, które uczestniczą w codziennych spotkaniach ewangelizacyjnych, to ważny czas formacji duchowej. W tym roku mówcą będzie ks. Leszek Czyż, a na nabożeństwie inauguracyjnym organizator – Centrum Misji i Ewangelizacji – spodziewa się jednego z najpopularniejszych polityków w Polsce i zagranicą - prof. Jerzego Buzka.


Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

W tym samym dniu uczestnikami specjalnego panelu dyskusyjnego będą także: Jarosław Gowin, Józef Pinior, Piotr Spyra i ks. bp Marcin Hintz. Janusz Buzek, radny Sejmiku Śląskiego poprowadzi rozmowę pod hasłem „Czy Pan Bóg jest konserwatystą czy socjalistą?”.

 

Dzięgielowski Tydzień (5–13 lipca) to szereg spotkań, wykładów i prelekcji (w sumie ponad 30) dotyczących takich zjawisk, jak lęk i stres, marginalizacja społeczna, seks graniczny czy gender; sytuacji chrześcijan we współczesnej Polsce i na świecie czy historii i znaczenia kultury żydowskiej. Będą również praktyczne wskazówki w systematycznym czytaniu i studiowaniu Pisma Świętego; przedstawienie uniwersalnego przesłania dla misji i ewangelizacji zawartego w Dziejach Apostolskich; dowody na istnienie aniołów i Biblijne Figury, dzięki którym opowiadane historie biblijne stają się bliższe tym, którzy ich słuchają. Nie zabraknie muzyki! Zespoły muzyczne będą towarzyszyć refleksji podczas „Przywitania dnia”, wypełnią program „Koncertów z przesłaniem” (mówcą będzie Aleksander Macha), a główne spotkanie ewangelizacyjne dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.00 muzycznie poprowadzi Zespół CME.

 

W codziennym programie są również spotkania ewangelizacyjne dla dzieci - przygotowane do trzech różnych grup wiekowych od 3 do 13 lat. Od poniedziałku do soboty (7-12 lipca) o godz. 9.30 w namiocie głównym będą wykłady biblijne. Ich autor – Grzegorz Olek zaprasza do analizy modlitwy „Ojcze nasz”, by pytać o to, jak ta modlitwa łączy się z Jezusem z Nazaretu, Nowym Testamentem, chrześcijanami pierwszych wieków i nami, żyjącymi w XXI wieku.

 

Codzienne spotkania ewangelizacyjne o godz. 17.00 będą transmitowane na głównej stronie internetowej Centrum Misji i Ewangelizacji – www.cme.org.pl. 5–13 lipca to transmisja audio, 7–13 lipca - transmisja wideo.

Szczegółowy program Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie: www.te.cme.org.pl

Zaprasza Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie.