english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie muzycznie

Wieczorne koncerty i wspólny śpiew w ciągu dnia

06.07.2014

Na Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie muzyka rozbrzmiewa od rana do wieczora.


Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie muzycznie

Śpiew i muzyka instrumentalna towarzyszą uczestnikom już od godz. 9.30 czyli podczas „Przywitania dnia”.

 

W poniedziałek, 7 lipca będzie to muzyka Zespołu z Dolin Wiślańskich, we wtorek (8 lipca) – zespół Skocz(ów) z Przyjaciółmi, w środę (9 lipca) – Lifesong z Dzięgielowa, a w kolejne dni: zespół SDG z Ustronia, zespół Be Happy z Pierśćca i Nutki Bartka. Przywitanie dnia to połączenie muzyki, śpiewu i wykładu biblijnego. W tym roku na spotkania zaprasza Grzegorz Olek, teolog ewangelicki, biblista, doktorant Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej, duszpasterz poradnictwa psychologiczno-pastoralnego i wykładowca Szkoły Biblijnej w Dzięgielowie. Tematem wykładów będzie modlitwa "Ojcze nasz". Wykłady będą próbą odpowiedzi na pytania o to, jak ta modlitwa łączy się z Jezusem z Nazaretu, Nowym Testamentem, chrześcijanami pierwszych wieków i nami, żyjącymi w XXI wieku.

 

W ciągu dnia osoby, które pragną śpiewać mogą wziąć udział w spotkaniach z Zespołem CME pod hasłem Śpiewaj z nami, które odbywają się w namiocie dla dzieci.

 

Wieczorem organizator Tygodnia – Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie zaprasza na Koncerty z przesłaniem. W tym roku przygotowano osiem muzycznych wieczorów. Na pierwszym wystąpił, wywodzący się z Cieszyna, raper Allen. W niedzielę, 6 lipca na Koncercie z przesłaniem wystąpi zespół Cześć! To grupa kilkudziesięciu młodych ludzi, którzy na co dzień służą na nabożeństwach w kościele ewangelickim w Wiśle-Malince. Grają zarówno znane utwory chrześcijańskie, jak i swoje autorskie pieśni. Mówią o sobie i swojej służbie: Cała chwała i CZEŚĆ należy się Bogu!

 

Poniedziałkowy koncert (7 lipca) to występ polsko-czeskiej formacji „Projekt”.

– Wiemy, że wszystko, co mamy dostaliśmy od Boga: nasze rodziny, naszych przyjaciół, pracę, szkołę, pasje. On dał nam tak wiele już tutaj na ziemi, a wierzymy, że ma dla nas również życie wieczne i za ten największy dar chcemy go uwielbiać w naszej muzyce. Zapraszamy więc wszystkich do wspólnego śpiewu i modlitwy, bo chyba każdy ma za co dziękować – wyjaśniają muzycy.

 

Gabriela Gąsior i grupa Holy Noiz to propozycja na wtorek (8 lipca). Wokalistka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach. Podróż z gospel rozpoczęła w wieku 14 lat w Przemyskim Chórze Gospel i trwa ona do dziś. Natomiast Holy Noiz to grupa muzyków, która wystąpiła na wielu międzynarodowych festiwalach muzyki gospel. 

 

W środę na scenie Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie pojawi się artystyczne małżeństwo. Elli Kałużny urodziła się w Szwajcarii, ale w jej żyłach płynie także krew francuska i włoska. Dorastała z muzyką i już, jako dziecko pokochała śpiew. W 1991 roku, w trasie koncertowej po Polsce z chórem gospel, poznała Micka, który był członkiem akompaniującego zespołu. Pobrali się w 1992 roku. Elli osiągnęła mistrzostwo w śpiewaniu, pisaniu piosenek, gitarze i gitarze basowej. Mick Kałużny, piosenkarz, pisarz, multiinstrumentalista, trener i producent, dorastał we Wrocławiu w czasach komunistycznego reżimu. Jako 5-latek dostał harmonikę i zaczął grać proste folkowe melodie ze słuchu. Potem była gitara akustyczna. Wraz z Elli i Mickiem wystąpi JNR Robinson, znany wokalista gospel w Wielkiej Brytanii.

 

Noemiracles – tak nazywa się grupa, która zagra Koncert z przesłaniem 10 lipca. Członkowie zespołu pochodzą z Czech, ale śpiewają po polsku i po angielsku. Grupę można scharakteryzować jako alternative-pop, ale w jej muzyce są też elementy soulu, rocka i czasami nawet britpopu.

 

W piątek (11 lipca) na scenie pojawi się Paweł Mikler i jego goście, a w sobotę – Zespół CME. Do stałych punktów kalendarza występów zespołu należą Tygodnie Ewangelizacyjne w Dzięgielowie i Mrągowie, na których prowadzą śpiew i wieczorne koncerty uwielbiające, Rodzinne Spotkanie Świąteczne, Bezsenna Noc oraz Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej. Poza wymienionymi akcjami i imprezami, w ciągu całego roku zespół ma okazję grać w różnych miejscach dla bardzo zróżnicowanej publiczności, co jest dla niego przede wszystkim okazją do dawania chrześcijańskiego świadectwa. Takie świadectwo składają również wszyscy pozostali wykonawcy Koncertów z przesłaniem. To ważny punkt programu każdego dnia Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie. W tym roku cykl został częściowo zrealizowany dzięki ofiarności osób, które odpowiedziały na apel Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) i przekazały pieniądze na organizację koncertów. W sumie udało się zebrać blisko 2 tysiące złotych, za które CME składa ogromne podziękowania!