english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Tydzień przed Wielkanocą

Rekolekcje międzyparafialne na Mazurach

10.04.2013

Tydzień przed Wielkanocą, od piątkowego popołudnia do soboty (22 i 23 marca) w ośrodku parafialnym w Mikołajkach gościła grupa młodzieży z parafii giżyckiej wraz ze swym proboszczem, ks. Krystianem Borkowskim, aby wspólnie przeżywać rekolekcje pasyjne. Dołączyli do nich konfirmanci z Mikołajek wraz ze swoim duszpasterzem.


Tydzień przed Wielkanocą

Spotkane rozpoczęło się od zajęć integracyjnych, aby młodzież z obu parafii mogła się lepiej poznać. Potem przyszedł czas na wspólne przepracowanie tematu, co to znaczy być pobożnym i bezbożnym w oparciu o fragment z Księgi Przypowieści Salomona. Nie był to wykład, ale inspirująca praca z tekstem biblijnym. Uczestnicy podzieleni na grupy tworzyli plakaty przedstawiające pobożność i bezbożność.

 

Przygotowali też propozycje tygodniowego jadłospisu, co miało ich zainspirować do przemyśleń nad tym, jakim pokarmem karmimy nasze dusze. Wieczór zakończyło oglądanie filmu Szkoła uczuć, poruszającego problemy dzisiejszych nastolatków. Potem był jeszcze czas na gry, rozmowy, integrację młodzieży z obu parafii.

 

W sobotę po śniadaniu rozmawialiśmy jeszcze o lenistwie i wypoczynku na podstawie obrazu Pietera Bruegela. Rekolekcje zakończyły się wyjściem na basen i obiadem w pizzerii.

 

ks. Bogusław Juroszek