english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Tym razem piłki do siatkówki

Kolejna inicjatywa sportowo-ewangelizacyjna ks. Jana Byrta

18.07.2014

Ks. Jan Byrt ze Szczyrka rozpoczął przygotowania do kolejnej akcji ewangelizacyjnej, wykorzystującej dużą imprezę sportową. Tym razem są to Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej, które odbędą się w Katowicach. 


Tym razem piłki do siatkówki

Duszpasterz ze Szczyrku zachęca do "zagrania Bogu" w kolejnych czterech meczach czyli do uczestnictwa w czterech nabożeństwach w kościele ewangelickim w Szczyrku. Dodatkowym elementem, który ma przyciągnąć miłośników sportu do Szczyrku mają tym razem być piłki do siatkówki. W tym celu rozpoczął zbiórkę szczególnych piłek, które mają dostarczyć m.in. zaproszeni do akcji znani ludzie: politycy i sportowcy. Wiadomo już, że do akcji włączy się prof. Jerzy Buzek i Piotr Żyła. 

 

Rozpoczęły się już również przygotowania do ekumenicznych nabożeństw, które odbędą się 31 sierpnia, 7 września, 14 września i 21 września. Jak zawsze będzie zwiastowana Ewangelia, będzie czas na modlitwę, pieśni i akcent sportowy - rozdanie piłek do siatkówki. 

 

Ks. Jan Byrt tak wyjaśnia cel akcji: "Będziemy modlić się wspólnie o wspaniałą rywalizację na mistrzostwach i o powodzenie organizatorów. Chcemy po każdym nabożeństwie dzieciakom podarować ofiarowane nam piłki do siatkówki! Piłka nożna i piłka siatkowa są to sporty drużynowe, a chrześcijaństwo to wielka Boża drużyna, która ma za zadanie rozgrywać piękny, "życiowy mecz" dla Boga . Mamy widzieć tego słabszego w druzynie i starać się go nie odrzucać, ale motywować do pięknej gry. Zachęcać do tego, aby starał się być jeszcze lepszy.

 

Do akcji może włączyć się każdy, kto chciałby podarować piłkę do siatkówki. Czekamy na Waszą pomoc". 

 

Na zdjęciach prezentujemy rozdanie piłek na piątym, ostatnim ekumenicznym nabożeństwie w Szczyrku z okazji piłkarskich mistrzostw świata Brazylia 2014.