english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ufni i aktywni

Nowy numer Zwiastuna Ewangelickiego

15.11.2019

Ukazał się kolejny numer Zwiastuna Ewangelickiego.


Ufni i aktywni

„Zwiastun Ewangelicki” nr 21/ 2019 zaprasza do wspierania chrześcijan, którzy nie mogą z różnych powodów wyznawać Chrystusa, oraz do udziału w Międzynarodowym Dniu Modlitwy o Prześladowany Kościół który przypada 17 listopada – pisze o tym ks. Bogdan Wawrzeczko. Dwutygodnik zachęca też do przemyślenia naszego stosunku do zniczy i świeczek tekstem bpa Mariana Niemca Nostalgia za ciemnym cmentarzem.  

W dniu 2 listopada minęła 200. rocznica urodzin ks. Leopolda Otto, założyciela „Zwiastuna Ewangelickiego”, który nową drogą poprowadził Kościół ewangelicki w Polsce. Warto zwrócić uwagę na kolejny tekst Tadeusza Stegnera z cyklu poświęconego tej  wybitnej osobowości – tym razem na temat społecznej i narodowej działalności piotrkowskiego, warszawskiego i cieszyńskiego proboszcza. O jego dalekowzroczności i misji pisze z kolei ks. Jan Badura.

Ponadto: Bronisław Sztuchlik o przyjaźni, Marek Cieślar o muzycznym „zaglądaniu w niebo”, a Urszula Śliwka i Marta Haratyk o przemyślności zwierząt i wspaniałości Bożego stworzenia.

Zachęcamy do prenumeraty –  warunki otrzymywania pisma w 2020 roku na stronie 24 oraz na www.zwiastun.pl.  Przypominamy, że w parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie można też otrzymywać je e-mailem w formacie pdf.  Zapraszamy do lektury!