english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ukraina, Sola Scriptura i ...

Siódmy numer Zwiastuna Ewangelickiego

04.04.2014

W pierwszym kwietniowym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” ks. Pavlo Shvarts, zastępca biskupa Kościoła luterańskiego na Ukrainie przypomina historię powstania ukraińskiego Kościoła luterańskiego oraz skomplikowane losy ewangelików na tych ziemiach. Jednocześnie przedstawia zaangażowanie ewangelików w ostatnie wydarzenia w ich kraju.


Ukraina, Sola Scriptura i ...

Ks. Sławomir Sikora przypomina, że „dany nam czas łaski nie może być przez nas zmarnowany, nie powinniśmy sobie bezpodstawnie wyobrażać, że jeszcze możemy poczekać”. W cyklu 500 lat Reformacji Jerzy Sojka pisze o sporach o Chrzest Święty w okresie Reformacji i jego katechizmowym wykładzie.

 
Poznajemy zwycięzców VII finału Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2013/2014 oraz relację z tego wydarzenia. Ponadto w rubryce wydarzenia: 100-lecie urodzin ks. Alfreda Jaguckiego, spotkanie młodych w Cieszynie oraz wiosenne synody diecezjalne. Zamieszczamy tabele z datami konfirmacji oraz pamiątek poświęcenia kościołów i kaplic w diecezji cieszyńskiej w 2014 r.

 

Zapraszamy do lektury nie tylko na papierze, ale też w wydaniu cyfrowym w formacie pdf – do czytania na ekranie monitora lub tableta. Szczegóły, jak otrzymać najnowszy numer elektronicznie oraz jak zaprenumerować pismo, na: www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2014.