english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Urodziny gorzowskiej parafii

Integracja w diasporze

13.06.2013
W niedzielę Świętej Trójcy parafianie z Gorzowa Wielkopolskiego obchodzili kolejne "urodziny" swojej parafii.Jest to jedna z  niewielu możliwości spotkania się i integrowania wszystkich parafian, bez limitu czasowego wyznaczanego przez komunikację podmiejską...

Urodziny gorzowskiej parafii

Termin ten na stałe wpisany jest w nasze kalendarze, ale i terminarze wydarzeń przyjaciół parafii zza Odry, w tym roku odwiedzili nas delegaci rady parafialnej z Berlina-Rudow oraz grupa przedstawicieli Rady Ekumenicznej z Frankfurtu nad Odrą.
 
Po wspólnym uroczystym nabożeństwie, poprowadzonym przez ks. Marcina Liberackiego, na którym kazanie wygłosił proboszcz parafii bp płk Mirosław Wola, świętowanie kontynuowano w bogdanieckim skansenie.
 
Ze względu na pogodę, która nie rozpieszczała, wyjątkowo zrezygnowano z tradycyjnego pokazu pieczenia chleba na liściach chrzanu, nie zrezygnowano jednakże z łowienia kijanek ani z wyścigów w workach, na mini-szczudłach, skakania w gumę i gry w piłkę, jako że najliczniej reprezentowana była grupa najmłodszych luteran gorzowskich, co cieszy najbardziej. Wszystkie sportowo-artystyczne atrakcje przygotowała prowadząca szkółkę pani Ilona.
 
Za bogato, wyśmienicie i różnorodnie zastawione stoły odpowiedzialni byli jak zwykle wszyscy uczestnicy.
Dla rozproszonych po terenie kilku powiatów parafian jest to czas rozmów, zabawy, wspominania, zadumania ale i snucia planów na kolejne wspólne przedsięwzięcia.
 
Do zobaczenia, "aż się zejdziem znów..."