english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

W Chrystusie - to co najlepsze

Czy nowy rok to dla chrześcijanina niewiadoma

08.01.2018

„Zwiastun Ewangelicki” w styczniu 2018 roku obchodzi 155-lecie istnienia.


W Chrystusie - to co najlepsze

Pierwszy numer przypomina zatem kazanie na Święto Epifanii swego założyciela, ks. Leopolda Marcina Otto, który zapewnia, że Ojciec niebieski daje nam to, co najlepsze. Jezus Chrystus, to Ten, który ratuje i pomaga w każdym czasie – pisze z kolei bp Jan Szarek.

 

Nowy rok, jak pisze Henryk Dominik, to Wielka niewiadoma, a ks. Jan Badura zapewnia, że jest on w Bożych rękach: Życie nasze trwa w darowanym czasie po to, aby się zaangażować we wspólnocie.

 

Dwutygodnik relacjonuje też wydarzenia Roku Reformacji: Anna Seemann-Majorek wystawę w poświęconą luteranom i luteranizmowi w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, Magdalena Legendź – ekspozycję w Muzeum Śląskim w Katowicach. Ponadto Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska wyjaśnia,  jak przebiegały rozmowy O Reformacji w polskim sejmie.  

 

O problemie, którym parlament w nowym roku dopiero się zajmie, czyli o robieniu zakupów w niedziele, pisze z osobistej i biblijnej perspektywy diakon Małgorzata Gaś. Ponadto kolejny odcinek analizy Księgi Daniela proponuje Andrzej Kluczyński.Jak to jest być luteraninem dzisiaj, opisuje Marta Haratyk.

 

Zachęcamy do lektury – tradycyjnej lub w formacie pdf oraz do prenumeraty na rok 2018. Cena pozostaje bez zmian. oraz do lektury. Przypominamy, że w parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2018 r. Szczegóły na 3 stronie oraz  na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2018.