english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

W najbardziej potrzebujących znajdujemy Chrystusa

Adwentowe życzenia Biskupa Kościoła

04.12.2018

W związku z adwentem, Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, ks. Jerzy Samiec przekazał krótkie życzenia. 


W najbardziej potrzebujących znajdujemy Chrystusa

Bp Samiec przypomniał o znaczniu adwentu, który jest czasem oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa i zwrócił uwagę, że dla większości ludzi w Polsce i na świecie to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, które zwykle są obfite.

Życzenia zostały nagrane podczas pobytu bpa Samca w Kijowie, gdzie brał udział we wprowadzeniu ks. Pavlo Shvartsa (duszpasterza charkowskich luteran) w urząd biskupiego wizytatora Niemieckiego Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła na Ukrainie (DELKU). Zwierzchnik polskich luteran nawiązał do trudnej sytuacji na Ukrainie, do wprowadzonego niedawno stanu wojennego i poszukiwania nowych rozwiązań.


Zauważył, że w bieżącym roku wspominano w tym kraju 85-lecie Wielkiego Głodu, który dosięgnął głównie mieszkańców Ukrainy. Bp Samiec powiedział: może warto wtedy, gdy przygotowujemy się do świąt, wtedy kiedy gromadzimy kolejne prezenty, kolejne produkty, kiedy gotujemy kolejne potrawy, pomyśleć także o ludziach, którzy nie mają co jeść, którzy dzisiaj umierają na świecie".

Biskup zachęcił również, by pomyśleć o Ewangelii Jezusa Chrystusa, który powiedział: Kiedy byłem głodny, nakarmiliście mnie. Kiedy byłem w więzieniu, odwiedzaliście mnie. Kiedy byłem nagi, ubraliście mnie. Te słowa pozwalają odkryć, że "w tych najbardziej potrzebujących znajdujemy Chrystusa". Biskup życzył wszystkim "odnajdywania Chrystusa" w tym czasie adwentu i świąt.