english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

W nowy rok szkolny ze Słowem Bożym

Zachęca Zwiastun Ewangelicki...

05.09.2015

Z początkiem roku szkolnego pojawiają się pytania:  Czy warto, aby moje dziecko siedziało na lekcji religii, skoro mogłoby być wcześniej w domu? Czy warto zawozić je do punktu katechetycznego na religię i tracić całe popołudnie? –  przytacza je w rubryce Czas ze Słowem Bożym diakon Ewa Below w „Zwiastunie Ewangelickim” 17/2015. 


W nowy rok szkolny ze Słowem Bożym

W imieniu księży i katechetów zapraszających dzieci do Jezusa, autorka i metodyk nauczania lekcji religii zadaje własne pytanie:  Czy rodzice zastanawiają się równie mocno, co dziecko zrobi z „zaoszczędzonym” czasem?

 

O drogowskazach Bożych Słów pisze także Marta Haratyk, również  Henryk Dominik wskazuje na autorytet Biblii w sprawach wiary i na jej znaczenie dla ludzkiego życia. Z kolei raper Allen w rozmowie z Markiem Cieślarem mówi o swoich tekstach, muzyce, a także o tym że Biblia wskazuje, co nie gra w świecie, a Iwona Holeksa zastanawia się, czy żyjemy, aby jeść, czy jemy, aby żyć.

 

Chrześcijanie są prześladowani w wielu krajach świata. Co można zrobić, aby im pomóc i jak działa organizacja Open Doors zachęcająca do modlitwy za cierpiących, opisuje Magdalena Legendź.

 

Ponadto w rubryce Wydarzenia  relacje z sierpniowych Tygodni Ewangelizacyjnych – w Mrągowie i Karpaczu oraz z jubileuszy w Pokoju i Golasowicach. Oprócz tego – przegląd wakacyjnych atrakcji dla dzieci i młodzieży zorganizowanych w parafiach. 

 

Zachęcamy do lektury i prenumeraty – tradycyjnej oraz w formacie pdf. Przypominamy, że w parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2015 r. Szczegóły na stronie 3. w wydaniu papierowym oraz na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2015.