english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

W PO PROSTU więcej głosów i tematów

Nowe cykle radiowe

09.06.2015

Program radiowy „Po prostu”, który od 12 lat przygotowuje Centrum Misji i Ewangelizacji i Parafia Ewangelicko-Augsburska w Gliwicach w ostatnim czasie wzbogacił się o kilka nowych pozycji, nowe głosy i nową tematykę. Wszystkie zmiany mogą powiększyć grono słuchaczy, ze względu na zainteresowania, wiek i aktywność społeczną.


W PO PROSTU więcej głosów i tematów

Niezmienna w programie „Po prostu” pozostaje idea ewangelizacji, dlatego każdego dnia – od poniedziałku do niedzieli, godz. 21.00-21.30 – można posłuchać rozważań związanych z treścią Pisma Świętego. Od poniedziałku do czwartku są to fragmenty książek, jak na przykład „365 razy On” Wilhelma Buscha.   Natomiast od piątku do niedzieli w gronie autorów rozważań są obecnie biskupi: Jerzy Samiec, Paweł Anweiler, Andrzej Malicki i Marian Niemiec oraz księża: Marcin Brzóska, Bogusław Cichy, Krzysztof Cienciała, Bartosz Cieślar, Mirosław Czyż, Wojciech Froehlich, Grzegorz Giemza, Marcin Markuzel, Marek Uglorz, Michał Walukiewicz, Andrzej Wójcik, Tymoteusz Bujok, Leszek Czyż, Krzysztof Kłusek, Adrian Myśliński, Sebastian Olencki, Marcin Podżorski, a także mgr teologii Jolanta Janik.

 

O Biblii opowiada też cykl ”Zrozumieć Biblię” Marka Cieślara . To próba przedstawienia głównych myśli, zawartych w poszczególnych księgach Starego i Nowego Testamentu. Wykorzystane tu nagrania pochodzą z pięcioletniego cyklu "Wędrówka przez Biblię" Marka Cieślara dla międzynarodowej sieci audycji chrześcijańskich Trans World Radio. Joanna Rączkowiak zaprasza już nie tylko do cyklu „Warto poczytać, warto posłuchać”, (w którym omawia najciekawsze propozycje Księgarni „Warto”), ale także na nowy cykl „Co słychać w dobrych stronach?”. To radiowy przegląd ciekawych fragmentów blogów i innych stron internetowych. Joanna Rączkowiak śledzi je, komentuje i przytacza ciekawe fragment. Mikrofony „Po prostu” coraz częściej także wychodzą na zewnątrz i rejestrują codzienność, i wypowiedzi różnych osób, nie zawsze związanych bezpośrednio z działalnością Centrum Misji i Ewangelizacji. Cykl reportaży i audycji –„Nie polegam na sobie” Beaty Zamlewskiej-Pałygi oraz „Relacje” Ilony Boruty to okazja do wysłuchania ciekawych historii i tego, z czym ludziom przychodzi mierzyć się w codziennym życiu zawodowym, rodzinnym bądź społeczny; jakie role przyjmują, a jakie role muszą przyjąć i jak sobie radzą z trudnościami.

 

Nad całością programu czuwa redaktor naczelna – Bożena Giemza i red. Marek Cieślar, nad jego wartością dźwiękową – muzyczną, akustyczną i techniczną – realizator dźwięku, Marcin Iskrzycki.

 

Program „Po prostu” ukazuje się codziennie (także w weekendy!) w godzinach od 21.00 do 21.30 w radiu CCM, ale także w internecie na stronie www.poprostu.cme.org.pl.

 

W eterze nadajemy na częstotliwościach:
Bielsko 97,6 FM
Cieszyn 90,5 FM
Gliwice 93,4 FM
Oświęcim 94,9 FM
Ustroń 107,1 FM

 

Zapraszamy!