english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

W Pokoju i pokoju - trwa OZME!

Rozpoczyna się Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej 2015!

25.09.2015

Czy częściej mówimy Bogu „Daj pokój” czy „Daj spokój”? To hasło do warsztatów z bibliodramy, które odbędą się podczas tegorocznego OZME w Pokoju. Ale intrygujących pytań będzie tam postawionych znacznie więcej. Będą też ci, którzy codziennie w swojej pracy mierzą się z odpowiedzią na nie.


W Pokoju i pokoju - trwa OZME!

Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej zaczyna się w piątek (25 września). Po oficjalnym otwarciu będzie wieczór z koncertami i filmami. Raper głoszący Dobrą Nowinę – Mirek Kolczyk i zespół „Projekt” na pewno dodadzą publiczności energii. Potem trzy filmy czyli trzy niezwykłe spotkania z trzema różnymi historiami i trójką bohaterów, a wśród nich  nastoletnią dziewczyną, która opowiada o swojej rodzinie, szkole i środowisku, w którym żyje.

W sobotę motywujące Słowo na Powitanie dnia wygłosi ks. bp Marian Niemiec. W tym dniu będzie można spędzić czas w towarzystwie wielu gości zaproszonych na OZME. Będzie m.in. Pavlo Shvarts, ksiądz w Charkowie (we wschodniej Ukrainie), którego fascynuje historia wojskowości i strategiczne gry komputerowe oraz Stanisław Szynkowski – historyk, pasjonat lokalnej historii i kultury, animator koła gospodyń wiejskich i   przewodnik po zabytkach Pokoju.

Czy bycie duchownym to nuda i monotonia? A może… to wielka przygoda? Co to znaczy? Jak ewangelicki duchowny rozumie swoje powołanie? – to tylko niektóre z pytań spotkania, które poprowadzi diakon Izabela Sikora – duszpasterz młodzieżowy diecezji wrocławskiej.

Jak donosi „Informator OZME” w drugiej części dnia będzie można spotkać się z Grzegorzem Olkiem, teolog, który razem z ekipą orygenes.pl rozkminia po nocach tajemnice Biblii oraz z ks. Tymoteuszem Bujokiem, który wyjaśni co to znaczy, że Bóg daje pokój i czy tym stanem człowiek może dzielić się z innymi.

A jak pojmują pokój żołnierze? O tym będzie na spotkaniu z Andrzejem Korusem, byłym żołnierzem, który opowie o codziennym życiu na misji wojskowej, o trudnościach w niesieniu pomocy, ale także o trudnych powrotach, niedocenieniu i samotności.

Sobotnie popołudnie organizatorzy OZME 2015 przeznaczyli na sport (turniej piłki nożnej dla 6-osobowych drużyn parafialnych i paintball), pokazy nowoczesnych technik i technologii (pokaz dronów, druk 3D) oraz bibliodramę czyli   przekazywanie fragmentów Biblii z wykorzystaniem teatru i psychodramy. Natomiast wolontariusze ze Stowarzyszenia „Joannici. Dzieło pomocy” wskażą kilka nietypowych rozwiązań i patentów ratunkowych. Żeby jednak to zobaczyć trzeba razem z nimi wybrać się w teren.

 

Popołudniu rozpocznie się gra terenowa, dzięki której szybko i atrakcyjnie będzie można poznać okolicę i jej historię. Wieczorem o godz. 20.30 rozpocznie się "Koncert z przesłaniem" w wykonaniu Zespołu CME wcześniej jednak publiczność czeka spora dawka humoru, gdy księża będą udowadniać, że potrafią niemal wszystko…

 

W niedzielę Zjazd zakończy nabożeństwo z kazaniem ks. doktora Grzegorza Giemzy – Ogólnopolskiego Duszpasterza Młodzieży.

 

Aby szybko dojechać na OZME warto spojrzeć na TEN PLAN.

Aby czas minął w przyjemnej atmosferze dla wszystkich trzeba przeczytać TE KILKA ZDAŃ.

I koniecznie pamiętać o zabraniu KARIMATY I ŚPIWORA.

 

Do zobaczenia! I pamiętaj: Daj pokój!

 

Program szczegółowy OZME 2015

 

* * *

Może zainteresuje Cię także:
Jesteś bohaterką! "Śniadanie dla kobiet" - 10 października w Świętochłowicach
Akcja charytatywna dla dzieci "Prezent pod choinkę"
Asuan - Przyłóż do rany