english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wczasy dla rodzin 2015

Na Mazurach wspólnie wypoczywały rodziny z całej Polski

16.08.2015

W drugim tygodniu sierpnia w Sorkwitach na Mazurach, odbyły się drugie wczasy dla rodzin. Wzięło w nich udział ponad 40 osób z różnych stron Polski.


Wczasy dla rodzin 2015

Za stronę organizacyjną całego przedsięwzięcia odpowiedzialni byli Beata i Arnoldiusz Parot oraz Beata Michałek i bp Jerzy Samiec.

Wczasy miały charakter szczególny, gdyż w jednym miejscu spotkały się osoby w różnym wieku: dzieci, młodzież i dorośli którzy razem wypoczywali i tworzyli wspólnotę wiary. 

W czasie pobytu w Sorkwitach prowadzone były spotkania w grupach. Podstawę porannych i wieczornych rozważań, które prowadzili Beata Michałek i bp Jerzy Samiec stanowiły Modlitwa Pańska i przypowieści Jezusa. Spotkaniom towarzyszyła refleksja i ożywiona dyskusja.

Podczas spotkań dla dorosłych dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Agnieszkę Godfrejów-Tarnogórską. Poznawały przypowieści o Bożym Królestwie, wykonywały prace plastyczne (m.in. malowanie kamieni, tworzenie świeczników z masy solnej), brały udział w zabawach ruchowych i grały w gry planszowe.

Uczestnicy wczasów dzielili się też swoimi talentami. Nie zabrakło śpiewu, który rozbrzmiewał przy akompaniamencie gitary (Sylwia Adamus) i instrumentów klawiszowych (Tomasz Marcol). Dwukrotnie odbyły się wykłady lek. med. Adriana Kotasa, który podzielił się swoją wiedzą na temat transplantacji i kryzysu wieku średniego.

Wycieczki m.in. manufaktura kafli, Kętrzyn i spotkanie z ks. Pawłem Hause, rajdy rowerowe, spływ kajakowy, wypoczynek nad jeziorem, poznawanie historii Mazur, spotkanie z ks. Krzysztofem Mutschmannem, wspólne rozmowy dawały uczestnikom przestrzeń do własnych poszukiwań.

Jedno ze spotkań wieczornych odbyło się przy ognisku, a poprowadził je ks. Alfred Borski ze Szczytna. Było ono okazją do wspomnień dla tych, którzy wcześniej, jako młodzież przyjeżdżali do Sorkwit i brali udział w obozach.

Odjeżdżając do swoich domów uczestnicy wczasów dla rodzin w Sorkwitach wyrazili wolę, aby taka forma wakacyjnego wypoczynku był dalej kontynuowana.