english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Weź pudełko, włóż serce

Do 10 listopada można przygotować paczki dla dzieci potrzebujących wsparcia

18.09.2013

Już po raz trzynasty Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie organizuje akcję charytatywną Prezent pod choinkę.


Weź pudełko, włóż serce

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do przygotowania prezentów dla dzieci, które potrzebują wsparcia. W ubiegłym roku powstało prawie pięć tysięcy paczek. Do akcji włączyło się kilkadziesiąt instytucji i wolontariuszy. Cieszymy się, że tak wielu jest tych, którzy, jak my, wiedzą i doświadczyli, że więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu.

 

Główne zasady akcji są bardzo proste: paczkę można przygotować samodzielnie lub zlecić to nam, przekazując na ten cel 60 złotych (wirtualna paczka). Darczyńca zanim przygotuje prezent musi zdecydować dla kogo on będzie – chłopca lub dziewczynki, w różnych przedziałach wiekowych.  Paczka powinna zawierać tylko nowe rzeczy i oryginalnie zapakowane słodycze z datą ważności upływającą nie wcześniej niż 1 kwietnia 2014 roku.

 

Prezent można przygotować w każdym zakątku Polski. W każdym województwie mamy koordynatorów akcji, którym można paczkę przekazać. Wraz z nią trzeba wpłacić 10 złotych (opłata na pokrycie kosztów organizacji oraz transportu, koordynator wystawia pokwitowanie). Natomiast pieniądze na przygotowanie wirtualnej paczki należy wpłacić na konto Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie z dopiskiem Prezent pod choinkę. Termin dostarczania paczek do lokalnych koordynatorów upływa 10 listopada.

 

Prezenty mogą przygotować osoby indywidualne, przedszkola, klasy szkolne, szkółki niedzielne, zakłady pracy, samorządy szkolne i wiele innych społeczności. Nasza akcja ma charakter ekumeniczny. Czekamy na wszystkich, którzy chcą pomagać dzieciom w szczególny czas Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Poprzez akcję chcemy nieść pomoc tym, którzy bardzo jej potrzebują, uczyć empatii i wrażliwości, pokazać, że nawet mając niewiele, też można coś ofiarować oraz dać sposobność do aktywności charytatywnej.

 

Koordynatorem krajowym akcji jest Mariola Fenger.
Kontakt: prezent@cme.org.pl lub mariola.fenger@cme.org.pl.

 

Szczegóły na: CME