english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiara, nadzieja i miłość na co dzień

Relacja z Konferencji dla kobiet

13.11.2012

W sobotni poranek 10 listopada do Wisły-Jawornika przyjechały 232 panie - mieszkanki Górnego Śląska i Śląska Cieszyńskiego, by, podczas zorganizowanej przez Centrum Misji i Ewangelizacji konferencji dla kobiet, posłuchać wykładów: Ilony Hajewskiej, s. Wandy Wieczorek oraz Romana Fengera.


Wiara, nadzieja i miłość na co dzień

Każdy z wykładowców omówił jeden z trzech aspektów tematu: „Wiara, nadzieja, miłość na co dzień”. O oprawę muzyczną konferencji zadbał zespół "Cantate" z Jaworza.
 
Po wysłuchaniu wykładów prawniczki, diakonisy i świeckiego duszpasterza, kobiety w grupach próbowały odpowiedzieć sobie na pytania: jaka to jest wiara "czynna w miłości"?, co to znaczy w codziennym życiu mieć nadzieję w Bogu?, jak okazywać miłość, by być dobrze rozumianym. Mężczyźni obecni na konferencji (m. in. członkowie zespołu "Cantate") stworzyli osobną grupę dyskusyjną i najwięcej czasu poświęcili tematowi komunikacji.
 
Wykonanie pieśni przez zespół spodobało się słuchaczom, chętnie też włączali się do śpiewu. Miłą niespodzianką dla wszystkich było wyśpiewane błogosławieństwo pochodzące z musicalu "Skrzypek na dachu".
 
Uczestnicy konferencji otrzymali potężną dawkę materiału do przemyśleń oraz zakładkę - serduszko z wierszem biblijnym. Zostali też poczęstowani pysznym ciastem upieczonym przez kucharki z CME w Dzięgielowie. Wiele pań dziękowało za konferencję, twierdząc, że wyjeżdżają z Jawornika zbudowane, zachęcone do refleksji oraz do tego, ich by wiara miała przełożenie na codzienne "po prostu z Jezusem żyć".
 
Mariola Fenger, pracownik Duszpasterstwa Dorosłych CME