english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wielbić Boga pieśnią

Warsztaty muzyczne CME 2017

25.09.2017

W trakcie trzech dni intensywnych ćwiczeń (22–24.09.2017)  prowadzonych przez 12 młodych dyrygentów, ponad trzystu śpiewaków przygotowało 15 piosenek opracowanych w czterogłosie.


Wielbić Boga pieśnią

Utwory pięknie zabrzmiały na koncercie finałowym, w niedzielę w wiślańskim amfiteatrze. Licznie zgromadzona publiczność (ok. 1300 osób) reagowała entuzjastycznie na brawurowo wykonywane pieśni. Wśród wykonawców dominowała młodzież, najmłodszą solistką była dziewięcioletnia Hania Gabzdyl, w chórze śpiewały też kilkupokoleniowe rodziny, nie brakowało więc dojrzałych głosów.  Chórowi towarzyszył zespół profesjonalnych muzyków, kierowany przez  Mateusza Walacha, który przygotował aranżacje wszystkich utworów. Były wśród nich trzy tradycyjne pieśni ewangelickie, w tym hymn „Warownym grodem jest nasz Bóg” – w ten sposób nawiązano do jubileuszu 500 lat Reformacji i trwającego w województwie śląskim Roku Reformacji.

 

Organizatorzy tj. Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP i Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży Diecezji Cieszyńskiej tego Kościoła wyrazili swoją wdzięczność Urzędowi Marszałkowskiemu za wsparcie finansowe, miastu Wisła za udostępnienie amfiteatru a Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Wiśle oraz miejscowej parafii ewangelickiej za udostępnienie sal i pomieszczeń na próby i noclegi.

 

– Dla uczestników warsztatów były to trzy dni intensywnych ćwiczeń, doskonalenia głosów, ale przede wszystkim czas radowania się Bożą obecnością i możliwością wspólnego wielbienia Boga muzyką i pieśnią – powiedział ks. Marcin Podżorski, diecezjalny duszpasterz młodzieży, który koncert poprowadził.

 

Marek Cieślar

Zdjęcia: Foto Soul