english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wielki Piątek w mediach

Nabożeństwa w telewizji i radiu

22.03.2013

Przed nami Wielki Tydzień i Wielkanoc. Zapraszamy do naszych kościołów na wszystkie nabożeństwa, które zostaną odprawione od Niedzieli Palmowej do Poniedziałku Wielkanocnego. Zachęcamy również do obejrzenia i wysłuchania nabożeństw, które zostaną nadane w tym czasie w telewizji i radiu.


Wielki Piątek w mediach

W Wielki Piątek Telewizja Polska w Programie 2 przeprowadzi bezpośrednią relację z nabożeństwa wielkopiątkowego z kościoła ewangelickiego w Drogomyślu na Śląsku Cieszyńskim. Początek godzinnej transmisji o godz. 17.00 w Wielki Piątek, 29 marca w TVP 2.

 

Przygotowywane nabożeństwo będzie łączyć porządek klasycznego nabożeństwa wielkopiątkowego z czytaniem historii Pasji. Oprócz pieśni zboru będzie wzbogacone muzyką organową, kwintetu smyczkowego i chóralną (Chór Nadzieja). Czynny udział w nabożeństwie będą miały dzieci, konfirmanci i młodzież. Kazanie wygłosi drogomyski proboszcz ks. Karol Macura, a w liturgii weźmie też udział proboszcz pomocniczy ks. Tomasz Bujok.

  

Nabożenstwa wielkopiątkowe będą również nadane w radiowych rozgłośniach regionalnych. Planowana jest retransmisja nabożeństwa z Katowic (Radio Katowice) oraz Opola (Radio Plus Opole) - 15.00.

 

Zapraszamy też do wysłuchania nabożeństwa z Poznania, które będzie transmitowane w Wielki Piątek o 10.00 na antenie Radia Emaus. Radio można odbierać na terenie Wielkopolski oraz przez internet www.radioemaus.pl.

 

Wszystkie powyższe nabożeństwa będą również osiągalne poprzez sieć internetową. Oprócz nich jak zawsze kilka parafii przeprowadzi bezpośrednią transmisję swoich nabożeństw drogą internetową (Wisła Malinka – szczegóły transmisji, Cieszyn – szczegóły transmisji, Skoczów – szczegóły transmisji, Wisła Czarne – szczegóły transmisji).

 

Zapraszamy!