english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wieści z Afryki

Centrum Misji i Ewangelizacji dla Burkina Faso

29.04.2014

W Burkina Faso chrześcijanie, których wspiera Centrum Misji i Ewangelizacji zorganizowali pierwszą w historii swojej wspólnoty Noc Uwielbienia.


Wieści z Afryki

W Burkina Faso chrześcijanie, których wspiera Centrum Misji i Ewangelizacji zorganizowali pierwszą w historii swojej wspólnoty Noc Uwielbienia. Najpierw zgromadzeni, zarówno młodzi, jak i dorośli obejrzeli film „Jezus jest rozwiązaniem”. Potem przez pięć godzin wspólnie śpiewano i modlono się (w godz.22.00–3.00). Prócz indywidualnych uczestników było pięć chórów i sześć zespołów muzycznych.

W nadesłanej relacji Felixa Ilboudo czytamy m.in.: Zaprosiliśmy czterech pastorów z okolicznych zborów, ale pojawiło się ośmiu ze swoimi żonami. Nie było żadnych problemów z wyjątkiem tego, że wszyscy uczestnicy postanowili zostać na niedzielne nabożeństwo i musieliśmy im zapewnić posiłek również w niedzielę rano. Podczas nabożeństwa modliliśmy się o błogosławieństwo naszej ostatniej córki Angeli, która skończyła roczek.

Następna Noc Uwielbienia planowana jest w Burkina Faso w przyszłym roku.

Przekaż całej Misji moje serdeczne podziękowania, moją głęboką wdzięczność za Wasze wsparcie materialne i duchowe, które sprawiły, że pierwsza Noc Uwielbienia doszła do skutku. Niech Bóg Was błogosławi i wynagrodzi obficie. Dziękuję w imieniu całej mojej rodziny – napisał Felix Ilboudo.

 

Lidia Żur, koordynatorka projektu „Pomoc dla Afryki”, realizowanego przez Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) zauważa: Jest dla mnie niesamowitym również to, że pomimo swoich problemów, tamtejsi chrześcijanie, podobnie jak i my organizują Wieczory Chwały, Noce Uwielbienia, by oddać cześć Jezusowi Chrystusowi.
 
Noc odbyła się dzięki materialnemu i duchowemu wsparciu CME. Natomiast na ostatnim posiedzeniu komisji do spraw finansowania projektu "Pomoc dla Afryki" po raz kolejny rozważano sprawę naprawy zniszczonej tamy w Pobe Mengao.  Dotychczasowe projekty rozwiązania tego problemu, przedstawione przez Afrykańczyków, znacząco przekraczają możliwości funduszu. Komisja zbiera dokumentację, radzi się ekspertów i zastanawia się nad naprawą wyrwy powstałej w tamie zamiast budowy obiektu od nowa. Ważne jest również ustalenie kwestii dotyczących sprawiedliwego podziału wody, jak również gruntów wokół tamy. Jeśli uda się zebrać potrzebne informacje, latem do Pobe Mengao zostanie wysłany ekspert, który na miejscu dokona pomiarów tamy i jej uszkodzeń oraz wstępnie ustali zakres niezbędnych prac.

 

Działania w ramach projektu "Pomoc dla Afryki" można wesprzeć dowolną kwotą (darowizna) lub przekazując 1% Centrum Misji i Ewangelizacji.

 

O projekcie także na blogu "Afryka - wczoraj, dziś i jutro"