english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wisła ma wyremontowany kościół

Parafia dziękuje za błogosławieństwo

13.09.2016

Kilka lat temu Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle wyremontowała elewację kościoła ap. Piotra i Pawła, a teraz budowla doczekała się kompleksowego remontu wnętrza. 


Wisła ma wyremontowany kościół

W niedzielę 11 września odbyło się pierwsze nabożeństwo w kościele ap. Piotra i Pawła po ponad dwumiesięcznej przerwie spowodowanej remontem wnętrza. Wiślańscy wierni dziękowali Bogu za bezpieczne i szybkie zakończenie prac.   

 
Uroczyste nabożeństwo dziękczynne z oficjalnym oddaniem kościoła po renowacji zaplanowane jest na niedzielę 30 października 2016 r. W nabożeństwie tym będzie uczestniczył bp Adrian Korczago, zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Przed parafią są jeszcze do wykonania drobne prace związane z montażem niektórych urządzeń i lamp.  
 
Kościół ap. Piotra i Pawła jest najstarszym obiektem sakralnym w Wiśle. Budynek został zamknięty na początku lipca na okres ponad dwóch miesięcy, żeby ułatwić prace różnym ekipom remontowym. W tym czasie nabożeństwa odbywały się w namiocie rozstawionym w ogrodzie parafialnym.  
 
W kościele zrealizowano następujące zadania: malowanie, wymiana ogrzewania, wymiana i modernizacja instalacji elektrycznej, montaż nowego systemu nagłośnienia i inne prace, w tym renowację żyrandoli.  
 
- Za łaska Bożą, po dokładnie dwumiesięcznej przerwie, dane jest nam przeżywać nasze nabożeństwo w wyremontowanym wnętrzu naszego kościoła. Wykonany został ogrom prac, a to, że prace przebiegły sprawnie zawdzięczamy głównym wykonawcom: Józefowi i Romanowi Berdychowskiemu i ich pracownikom, którzy prowadzili prace malarskie, firmie UNITERM Karola Jaguckiego, która wymieniła ogrzewanie, firmie Jana Rducha, która wykonała nowe nagłośnienie, firmie Stanisława Cieślara, która całkowicie wymieniła instalację elektryczną, firmie Wojciecha Zalewskiego aż z Otwocka, która wykonała renowację lamp, kinkietów i żyrandoli oraz nowy, trzeci żyrandol w głównej nawie kościoła. Ponadto w prace stolarskie o szerokim zakresie włączyli się nasi stolarze: Edward Gomola  i Bronisław Pinkas a także Janusz Gomola. Ślusarskie prace wykonał Arkadiusz Mitręga. Pracami kamieniarskimi zajęły się firmy Piotra Wisełki i kamieniarstwo Madzia. O transport i nie tylko zadbał Adam Nogowczyk. Nadzór nad wszystkimi pracami, jako kierownik budowy, sprawował Paweł Cieślar – powiedział podczas inaugurującego nabożeństwa ks. Waldemar Szajthauer.   
 
Proboszcz podziękował w imieniu Rady Parafialnej kierownikowi budowy - Pawłowi Cieślarowi, wszystkim wykonawcom, a szczególnie Józefowi Berdychowskiemu oraz osobom pracującym przy czyszczeniu ławek i sprzątaniu kościoła.  
 
Źródło: wisla.luteranie.pl
Foto: Szymon Brodacki