english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wisła świętowała 178 lat kościoła

Obchody trwały trzy dni

04.07.2016

W niedzielę 26 czerwca odbyła się 178. Pamiątka Wybudowania i Poświęcenia kościoła ap. Piotra i Pawła. Kazanie wygłosił ks. Daniel Ferek.


Wisła świętowała 178 lat kościoła

Kolejna pamiątka wybudowania kościoła w Wiśle rozpoczęła się porankiem pieśni, podczas którego wystąpiły chór dziecięcy Vivit oraz chór parafialny.      

 
Uroczyste nabożeństwo poprowadził ks. prob. Waldemar Szajthauer, a kazanie wygłosił ks. Daniel Ferek, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wodzisławiu Śląskim i prezes Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Tegoroczny kaznodzieja w przeszłości był wikariuszem wiślańskiej parafii. Po nabożeństwie w ogrodzie parafialnym odbył się piknik.      
 
Niedziela była trzecim i jednocześnie kulminacyjnym dniem tegorocznych obchodów. W piątek Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle zorganizowała promocję najnowszego tomu „Rocznika Wiślańskiego”, natomiast w sobotnie przedpołudnie pięć drużyn z różnych parafii rywalizowało w turnieju siatkówki o Puchar Proboszcza i Kuratora. Następnie dzieci uczestniczyły w nabożeństwie z okazji zakończenia roku szkolnego, po którym odbył się piknik z zabawami.      
 
Podczas nabożeństwa dla dzieci ks. prob. Waldemar Szajthauer razem z nauczycielami religii - Panią Anną Mosler i ks. Łukaszem Ostruszką wręczyli dyplomy i nagrody (bony na książki) uczniom, którzy w ostatnim roku osiągnęli najlepsze wyniki w konkursach biblijnych „Sola Scriptura” i „Jonasz”.      
 
Od niedzieli 10 lipca kościół ap. Piotra i Pawła będzie zamknięty z powodu remontu, który ma potrwać około dwa miesiące. Parafia planuje malowanie i wymianę instalacji elektrycznej, ogrzewania oraz nagłośnienia.   
 
Źródło: wisla.luteranie.pl  
 
Fot. p jozef / studio fotobrodacki