english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiślańskie rekolekcje dla młodych

W zajęciach uczestniczyło ponad 140 osób

19.03.2018

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle zorganizowała w dniach 12-14 marca (od poniedziałku do środy) rekolekcje pasyjne dla dzieci i młodzieży.


Wiślańskie rekolekcje dla młodych

Dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej spotykały się co dziennie w Domu Zborowym podczas zajęć prowadzonych przez katechetkę Annę Mosler i ks. Łukasza Ostruszkę. Starsza grupa, w skład której wchodziła młodzież z klas 4-7 miała zajęcia po maluchach.

Temat przewodni rekolekcji związany był z dwoma wersetami:

„Gościnności nie zapominajcie; przez nią bowiem niektórzy, nie wiedząc o tym, aniołów gościli.” (List do Hebrajczyków 13,2) „Albowiem łaknąłem, a daliście mi jeść, pragnąłem, a daliście mi pić, byłem przychodniem, a przyjęliście mnie, byłem nagi, a przyodzialiście mnie, byłem chory, a odwiedzaliście mnie.” (Ewangelia Mateusza 25,35-36a)

Podczas wtorkowych zajęć wykłady i zajęcia plastyczne w obu grupach szkoły podstawowej prowadzili goście z organizacji Open Doors, która zajmuje się pomaganiem prześladowanym chrześcijanom. Za śpiew i naukę wersetów odpowiedzialni byli przedstawiciele grupy młodzieżowej z wiślańskiej parafii: Marta Szarzec, Marcelina Stebel, Małgorzata Sikora, Oliwia Paluch, Magdalena Pilch, Marek Bujok i Mateusz Polok.

W środę starsze klasy szkoły podstawowej i uczniowie gimnazjum wzięli udział w specjalnym seansie filmu pt. „Storm. Opowieść o odwadze”. Projekcja odbyła się w cieszyńskim kinie Piast.

Grupa młodzieży gimnazjalnej w pierwszym dniu uczestniczyła w wykładzie prowadzonym przez ks. prob. Waldemara Szajthauera, natomiast we wtorek przeniosła się na rekolekcje na terenie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz.

Oprócz proboszcza młodzieżą opiekowali się także reprezentanci Rady Parafialnej - Wanda Kuczera i Andrzej Cieślar oraz Danuta Szczypka, która zajmuje się wiślańskim archiwum parafialnym i jest autorką publikacji o tematyce historycznej.