english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wolontariat na Tygodniu Ewangelizacyjnym

Możliwość aktywnego zaangażowania się w Kościół

02.04.2014

Spędź początek lipca w Dzięgielowie na 65 Tygodniu Ewangelizacyjnym. To jedna z największych tego typu imprez w Polsce!


Wolontariat na Tygodniu Ewangelizacyjnym

Zapraszamy do współpracy osoby w każdym wieku: młodzież, dorosłych i całe rodziny. Gwarantujemy udział w ważnej pracy, dobrej zabawie i satysfakcję z dobrze spędzonego czasu. Wolontariat podczas Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie (5-13 lipca) jest propozycją dla każdego!

 

Szczególnie poszukujemy osób - indywidualnych, ale także całych rodzin - do pracy wśród dzieci. Chodzi o opiekę nad dziećmi podczas ewangelizacji, m.in. wykonywanie z nimi prac plastycznych, uczestnictwo w rozgrywkach sportowych i zajęciach rekreacyjnych.

 

- Współpracując z grupą mega-kreatywnych ludzi, zebrałem mnóstwo pomysłów na to jak można zainteresować dzieciaki i ciekawie zająć im czas. Po drugie, wolontariat ten dał mi (choć myślę, że nam wszystkim zaangażowanym w strefę dziecka) możliwość, żeby poczuć się trochę jak dzieci – powygłupiać się, poskakać na zamku (kiedy dzieciaki nie widziały) oraz wyszaleć się w grze „capture the flag” - opowiada Arek, jeden z wolontariuszy.

 

Gorąco zachęcamy do udziału także całe rodziny (w ramach Wolontariatu rodzinnego) oraz babcie i dziadków (Wolontariat 55+) i ich 14-letnie wnuki i wnuczki czyli młodych ludzi, którzy w tym roku przystąpią do konfirmacji.

 

Formularz zgłoszenia i oferta dla wolontariuszy podczas Tygodnia w Dzięgielowie są TU.

 

- Taką formę zaangażowania podczas Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie polecam tym wszystkim, którzy posiadają niespożyte pokłady energii, mają masę pomysłów i chęć zrobienia czegoś dla innych za cenę jednego uśmiechu. Jest to niesamowita forma poznawania Boga i mówienia o Nim tym najmłodszym, tym od których często moglibyśmy się tak wiele nauczyć. Zapraszam do wspólnej zabawy, bo naprawdę warto! Przekonaj się sam! - zachęca Małgosia (tegoroczna maturzystka).

 

Centrum Misji i Ewangelizacji zaprasza do Wolontariatu rodzinnego. To przestrzeń stworzona specjalnie dla zaangażowania całych rodzin we wspólne działanie, aby promować i wzmacniać  wartość, jaką jest rodzina, wzmacniać więzy między jej członkami oraz promować prospołeczne postawy. Inną formą jest Wolontariat 55+. To możliwość bycia aktywnym, dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami. Bycie na emeryturze wcale nie musi być nudne! 

 

Więcej na www.cme.org.pl