english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wybrano proboszcza w Pszczynie

Ks. Mirosław Czyż wybrany proboszczem w Pszczynie

19.06.2016

Ks. Mirosław Czyż, pochodzący z Wisły, a obecnie proboszcz pomocniczy w Skoczowie na Śląsku Cieszyńskim, został wybrany na nowego proboszcza parafii w Pszczynie. Wybory odbyły się w czasie Zgromadzenia Parafialnego w niedzielę 19 czerwca 2016 r.


Wybrano proboszcza w Pszczynie

Wybory poprowadził zwierzchnik Diecezji Katowickiej bp Marian Niemiec. Nowy proboszcz wybrany został w pierwszej turze przez 374 osoby na 476 wiernych biorących udział w głosowaniu. W wyborach uczestniczyli trzej duchowni: ks. Alfred Borski ze Szczytna, ks. Mirosław Czyż ze Skoczowa i ks. Bogdan Wawrzeczko z Węgrowa. Ks. Borski uzyskał 55 głosów, a ks. Wawrzeczko 47 głosów.

 

Nowy proboszcz zastąpi ks. Jana Badurę, który odchodzi na emeryturę po wielu latach czynnej służby duchownego.

  

W Kościele ewangelickim proboszcza wybierają parafianie. Wybory - zgodnie z prawem - muszą być zatwierdzone przez Konsystorz Kościoła.

 

Ks. Mirosław Czyż ma 38 lat. Pochodzi z parafii w Wiśle. Po ukończeniu Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie został ordynowany na księdza w 2004 roku. Służył w parafiach Katowice-Szopienice, Hołdunów, Mysłowice i Sosnowiec oraz Katowice. Był Diecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży Diecezji Katowickiej. Obecnie jest proboszczem pomocniczym parafii w Skoczowie.

 

Ks. Mirosław Czyż jest żonaty, ma dwie córki.