english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wypoczynek i rozwój

Atrakcje obozów młodzieżowych CME

22.05.2014

Nocny alert, spływ kajakiem przez Puszczę Piską, rozgrywki sportowe, czas na sensowne rozmowy na każdy temat; wycieczki rowerowe, wypad do zamku krzyżackiego i Wilczego Szańca to tylko niektóre atrakcje obozów młodzieżowych. W lipcu i w sierpniu zaprasza na nie Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Ogólnopolskie Duszpasterstwo Młodych.


Wypoczynek i rozwój

Po Mazurach na dwóch kółkach

Pierwszy z obozów - od 28 lipca do 4 sierpnia na Mazurach jest przeznaczony dla miłośników dwóch kółek. W ramach codziennych przejazdów organizatorzy proponują dystanse do 30 km. Istnieje możliwość dopasowywania długości przejazdów do możliwości grupy. Do dyspozycji będzie także samochód do eskortowania grupy i przewożenia bagaży. Wiek uczestników to roczniki 1995–1998.  Na obóz można zabrać własny rower lub wypożyczyć pojazd na miejscu.

Odpoczynek po wysiłku fizycznym zapewniony! Będzie m.in. w formie dyskusji w grupach i studium biblijnego.

– W ruchu drogowym, który przecież obowiązuje także rowerzystów, jedną z najważniejszych rzeczy jest przestrzeganie przepisów. Na obozie spróbujemy porozmawiać o tym, czy w życiu jest podobnie i podyskutujemy o znaczeniu przykazań w życiu człowieka – zapowiada koordynator obozu rowerowego, Tymoteusz Bujok.

Będzie również czas na bliższe poznanie świata kultury i przyrody Mazur, gdzie znajduje się największe jezioro w Polsce (Śniardwy), pole bitwy – Grunwald czy Wilczy Szaniec – kwatera Adolfa Hitlera, w której spędził ponad 800 dni. Do Wilczego Szańca, a także Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce i Zamku Krzyżackiego w Rynie uczestnicy obozu na pewno dotrą. Wezmą także udział w spływie kajakowym rzeką Krutynią, która przepływa przez Puszczę Piską i Mazurki Park Krajobrazowy.


Nad polskim morzem po angielsku

Obóz w Smołdzińskim Lesie od 9 do 19 sierpnia czyli na terenie Słowińskiego Parku Narodowego to dobry klimat (orzeźwiająca nadmorska bryza!) dla młodych ludzi z pasją i takich, którzy tej pasji poszukują. Wiek uczestników: roczniki 1995–2001.


– Przyjeżdża młodzież z całej Polski. Wiele osób włącza się w prowadzenie obozu, pomagają w warsztatach, zajęciach sportowych czy w prowadzeniu wspólnego śpiewu. Dwa lata temu na obozie powstał zespół (z kadry i uczestników z różnych rejonów Polski) i do dziś działa – opowiada koordynatorka obozu, Katarzyna Wesner-Macura.

W programie są warsztaty, rozgrywki sportowe, wycieczki rowerowe, wspólny śpiew i rozmowy. Będzie także nocny alert połączony z zadaniami do wykonania.

Opiekunami będą osoby zaangażowane w pracę z młodzieżą w swoich parafiach i środowiskach.

– Bardzo dużym plusem tego obozu są instruktorzy z USA, którzy poprowadzą warsztaty artystyczne i zajęcia integracyjne, a dla chętnych - konwersacje. To będzie świetna okazja do poćwiczenia angielskiego w miłych okolicznościach – dodaje koordynatorka.

Wieczory i poranki będą okazją do wspólnego śpiewu, modlitwy, rozmów związanych z tematyką biblijną. Ale obóz w Smołdzińskim Lesie to także czas na wylegiwanie się na plaży, chwile samotności i nawiązywanie znajomości, co często jest impulsem do rozwoju we własnym życiu przez cały rok aż do… następnych wakacji.

– Obóz to przede wszystkim miejsce spotkania z Bogiem i innymi ludźmi. Pomaga poznać samego siebie i zrozumieć czym jest relacja z Bogiem w Twoim życiu. Wyznanie nie jest najważniejsze, to dobry czas na zastanowienie się nad wiarą ogólnie. Nie ważne z jakiego kościoła pochodzisz, ważne w Kogo wierzysz, Kogo chcesz swoim życiem uwielbiać. To świetne, ze mimo innego spojrzenia na niektóre kwestie wiary, wszyscy na obozach są tolerancyjni i mimo podziałów razem możemy rozwijać naszą wiarę – relacjonuje Justyna, uczestniczka poprzednich obozów.

Formularze rejestracyjne oraz szczegóły dotyczące obozu rowerowego są TUTAJ, a obozu nad morzem TU. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja. O przyjęciu decyduje kolejność. Liczba miejsc ograniczona. Centrum Misji i Ewangelizacji zaprasza!


(Prezentowane zdjęcia są z obozu młodzieżowego organzowanego przez Centrum Misji i Ewangelizacji w ubiegłym roku.)