english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wypoczywać z Jezusem

Lipcowy Zwiastun Ewangelicki podpowiada, jak to robić

09.07.2018

W drodze do ewangelickiego Kościoła to nowy cykl, w którym parafianie z różnych stron kraju dzielą się swoimi doświadczeniami i refleksjami związanymi z wstąpieniem do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.


Wypoczywać z Jezusem

Jakie wyzwania stawia to przed duchownymi, opisują z kolei księża z parafii, w których konwersji jest stosunkowo dużo. W najnowszym, podwójnym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” 13-14/2018 teksty ks. Grzegorza Brudnego z Lublina, Pawła Kuboszka z Wrocławia i Dariusz Jamroza z Piły.

 

Do letnich wędrówek przez świat – lasy, góry, morza, ale też przez życie, zaprasza Anna Pola-Dymek w tekście W drodze, czyli homo viator. Urlopy, wakacje to pora regeneracji fizycznej i duchowej – piszą o tym Iwona Holeksa i ks. Jan Badura.

 

Ponadto Monika Cieślar opisuje nowe akcje bytomskich pedagogów ulicy,Sławomir Kulpa ujawniaTajemnice Bordynowskiej Pani, a ks. Tomasz Bujok wypytuje Waldemara Czyża, jak założyć przydomową winnicę.

 

W rubryce Rok świadectwa Kościoła o tym, jak Zbawiciel pociąga nas do wielkich czynów, pisze bp Waldemar Pytel. Natomiast w rubryce Ewangelicy – Niepodległej Józef Szymeczek przybliża losy polskich ewangelików po podziale Śląska Cieszyńskiego w 1920 roku.

 

Zachęcamy do lektury – tradycyjnej lub w formacie pdf oraz do prenumeraty na rok 2018. Cena pozostaje bez zmian. Przypominamy, żew parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2018 r. Szczegóły na stronie 41 w wydaniu papierowym oraz na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2018.