english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wznowienie płyty Warownym grodem

Jest znów w sprzedaży

23.02.2016

Jazz Jagodzińskiego Trio – wartościowy, oryginalny i nie poddający się prostym klasyfikacjom – na płycie WAROWNYM GRODEM spotkał się z muzyką bynajmniej nie współczesną, bo rozbrzmiewającą od kilku wieków w kościołach ewangelickich w Polsce i na świecie. Ceniony i lubiany za współczesne adaptacje muzyki klasycznej tym razem dokonuje aranżacji tradycyjnych ewangelickich pieśni, w tym trzech XVI-wiecznych pieśni Marcina Lutra. Tytułowy utwór, Warownym grodem, jest hymnem Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (Luterańskiego) na całym świecie.


Wznowienie płyty Warownym grodem

Jagodziński Trio, zespół znany ze współpracy z takimi sławami światowego formatu jak Giovanni Mirabassi czy Ewa Bem, tym razem do współpracy zaprosił Agnieszkę Wilczyńską – laureatkę pierwszej nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu oraz pierwszej nagrody na Festiwalu Młodych talentów w Szczecinie. Wokalistkę od kilku lat uznawaną za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych w Polsce wg ankiety czytelników Jazz Forum.

Na płycie tej w fascynujący, niezwykły oraz wysublimowany sposób splatają się dwie wielkie tradycje muzyczne, czego efektem jest zmysłowy, otwarty na sferę sacrum jazz. Delikatny, ciepły i refleksyjny wokal Agnieszki Wilczyńskiej, której towarzyszy genialne trio światowej sławy muzyków powołało do życia muzykę, która wprowadza harmonię między zmysłami i duchem.

Parafia ewangelicka w Mrągowie objęła mecenat nad drugim wydaniem tej płyty.
Płyta do nabycia w księgarni „Warto” w Cieszynie i na www.warto.com.pl.

Spis utworów:
Warownym grodem, sł. i muz. Marcin Luter
Na krzyżu przelał krew, muz. Ernest H. Gebhardt 
Z głębokiej nędzy, sł. i muz. Marcin Luter
Bliżej, o bliżej, sł. i muz. Leila Naylor Morris 
O, pochyl mnie, muz. Edward Miller 
Niech cały się raduje świat, sł. i muz. Marcin Luter
Brońże, panie, nas na wieki, (solo piano) muz. Johann Crüger 
Kiedy ranne wstają zorze, sł. Franciszek Karpiński, muz. Karol Kurpiński

Biogramy wszystkich artystów występujących na płycie