english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

XIII edycja Nagrody im. ks. L. Otto

Bielsko-Biała, 25 kwietnia 2015 r.

27.04.2015

W trzynastej edycji Nagrody im. ks. Leopolda Otto kapituła uhonorowała trzy osoby: Adelajdę Romańską z Rybnika i Jana Czyża z Bielska-Białej – oboje działających przez dziesięciolecia na niwie muzyki kościelnej oraz Henryka Dominika z Wrocławia, publicystę i długoletniego felietonistę „Zwiastuna Ewangelickiego”. 


XIII edycja Nagrody im. ks. L. Otto

Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się 25 kwietnia br. w Budynku Augustana w Bielsku-Białej. Laudacje nagrodzonych, w których przedstawiono ich drogę życiową i dokonania, odczytali: bp Marian Niemiec, ks. Jerzy Below, Bogdan Zeler. Wraz z biskupami Marianem Niemcem, Pawłem Anweilerem i Ryszardem Boguszem statuetki i dyplomy wręczał ks. Jerzy Below, redaktor naczelny „Zwiastuna Ewangelickiego” – dwutygodnika, który przyznaje tę nagrodę osobom, które w swoim kościelnym zaangażowaniu podążają śladem ks. Leopolda Otto, wielkiej postaci polskiego ewangelicyzmu.

 

W trakcie spotkania  redaktor naczelny przeprowadził „rozmowy  na podium” z laureatami o podejmowanych przez nich działaniach. Śpiewał chór  parafii w Starym Bielsku (Bielsko-Biała), którym od pół wieku dyryguje Jan Czyż, tym razem pod batutą Jana Śliwki. W uroczystości wzięli udział m.in. niektórzy laureaci nagrody z lat ubiegłych: bp Jan Szarek, ks. prof. Manfred Uglorz, bp Ryszard Bogusz, Janusz Witt oraz siostry diakonise z przełożoną s. Ewą Cieślar.

  

tekst i zdjęcia: Zwiastun Ewangelicki