english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

XXII Forum Ewangelickie w Łodzi

Szczyro prowda protestantów a fake-newsy i internet

17.05.2019

Polskie Towarzystwo Ewangelickie oddział w Łodzi serdecznie zaprasza do udziału w XXIII Forum Ewangelickim, organizowanym pod przewodnim tytułem "Szczyro prowda" protestantów a fake-newsy i internet, zaplanowanym na 27-29 września 2019 r. Forum odbędzie się w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Uniwersytetu Łódzkiego.


XXII Forum Ewangelickie w Łodzi

Formułę „szczyrej prowdy” można znaleźć w staropolskich kancjonałach protestanckich w odniesieniu do autentyczności i przeżycia. Wydaje się, że można ją także odnaleźć w słynnym powiedzeniu ks. dra Marcina Lutra: doświadczenie czyni teologa i wielu teoriach hermeneutyki biblijnej. Jednak akcentowanie prawdy, autentyczności i przeżycia nie jest wyłącznie domeną staropolszczyzny i do dzisiaj stanowi wyzwanie dla wszystkich ewangelików.
W ostatnich latach dużo pisze się o dominacji w kulturze internetu jakości takich jak sfałszowane informacje („Fake news”) czy postprawda („post-truth).

Pragnęlibyśmy w tym roku przyjrzeć się w dyskusji i debacie relacji ewangelicyzmu, prawdy i współczesnych wyzwań kultury cyfrowej.

Zapraszamy państwa do wysyłania zgłoszeń udziału.

Szersze informacje tutaj

Prosimy przesyłać zgłoszenia na załączonym formularzu.