english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Z Jezusem zmieniajmy świat

Zachęca pasyjny Zwiastun Ewangelicki

16.03.2016

Na kartach nowego „Zwiastuna Ewangelickiego” 5/2016 dominuje tematyka pasyjna. Nie są to jednak rozważania pełne smutku, przeciwnie.


Z Jezusem zmieniajmy świat

O zwycięstwie Jezusa nad śmiercią, z którego możemy czerpać łaskę, pisze ks. Wojciech Froehlich, a z kolei ks. Waldemar Szczugieł zachęca do związania się z Chrystusem, bo wtedy także w naszym życiu nędza, choroby, odrzucenie, smutek i śmierć nas nie zwyciężą. Ponieważ On – wspaniały nasz Pan – ma ostatnie słowo.

 

Siedem zdań Jezusa, które odmieniło świat, analizuje ks. Sławomir Sikora, a pasyjny offline, czyli skupienie się na życiu duchowym zamiast na pochłanianiu coraz większych dawek informacji, zaleca ks. Marek Jerzy Uglorz.

 

W czasie pasyjnym często staramy się rezygnować z różnych przyjemności. Może tym razem zaoszczędzone pieniądze przeznaczymy na diakonijną działalność parafii w Ostródzie? – proponuje Magdalena Legendź w artykule Wielka siła w małej monecie.

 

Ponadto o ordynacji kobiet na księży piszą: bp Jerzy Samiec, Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska oraz Marek Cieślar.

 

Zachęcamy do lektury i prenumeraty na 2016 rok – tradycyjnej oraz w formacie pdf. CENA prenumeraty za pośrednictwem parafii  pozostaje BEZ ZMIAN. Przypominamy, że w parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2016 r. Szczegóły na stronie 3. w wydaniu papierowym oraz na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2016.