english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Z królestwa ciemności ku światłości

Diecezja Wrocławska w Jaworze na rekolekcjach pasyjnych

10.04.2016

Już po raz czwarty w gościnnej parafii w Jaworze odbyły się rekolekcje pasyjne dla dzieci i młodzieży. 


Z królestwa ciemności ku światłości

Od 11 do 13 marca prawie 140 uczestników spędziło czas na rozważaniach nad męką i śmiercią naszego Zbawiciela, śpiewając i modląc się, ale również bawiąc się i nawiązując relacje.

 

W tym roku w dwóch blokach zajęciowych przepracowano dwa tematy przewodnie: w grupach szkoły podstawowej „Z królestwa ciemności ku światłości”, a w grupie gimnazjalno-licealnej temat „Boże obietnice”. Czas pomiędzy zajęciami wypełniony był różnymi atrakcjami: grą terenową, warsztatami robienia mydła, grami i zabawami integracyjnymi, zajęciami sportowymi. Dużą pomocą służyła także Luisa Klatte – wolontariuszka parafii „Opatrzności Bożej”, która przygotowała gry i zabawy oraz warsztaty tzw. „bastlowania” na czas wolny (dla chętnych). Na nudę czasu zabrakło.

 

Od czterech lat rekolekcje diecezjalne organizowane są własnymi siłami osób aktywnie zaangażowanych w życie swoich zborów. Jaworska parafia oddaje miejsce i swój czas, dopilnowuje spraw organizacyjnych. Prowadzący szkółki niedzielne i nauczanie dla młodzieży w innych parafiach przygotowują zajęcia tematyczne. Zespół M-Band wspiera muzycznie. Ponadto diecezja i parafie dofinansowują uczestnictwo. Wszystko po to, by umożliwić udział jak największej grupie dzieci. Jest to duży wysiłek, ale jeszcze większa satysfakcja z dobrze wykonanego zadania. A dla dzieci i młodzieży czas radości i nawiązywania przyjaźni. Dlatego już teraz wszyscy umawiają się na spotkanie za rok. Do zobaczenia!

 

Iwona Orawska