english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Za nami konkurs biblijny Jonasz

Na liście zwycięzców są ewangelicy

26.05.2018

W czwartek 17 maja odbyło się w Bielskim Centrum Kultury spotkanie podsumowujące Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”, które połączone było z wręczeniem dyplomów i nagród. 


Za nami konkurs biblijny Jonasz

Diecezję Cieszyńską Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego reprezentował ks. radca Waldemar Szajthauer, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle. W swoim wystąpieniu przypomniał postać Rut. 

- Przywołuję ją, bo uosabia nie tylko społeczność międzynarodową, ale i ekumeniczną. My, tutaj zgromadzeni, z różnych Kościołów, możemy powtórzyć te piękne słowa Rut: „Lud twój – lud mój, a Bóg twój – Bóg mój” – powiedział ks. Waldemar Szajthauer. 

Wiślańskiemu duchownemu przypadło w udziale wręczenie nagród w grupie wiekowej, w której najlepszy okazał się Piotr Szturc. Wcześniej Piotr wygrał także konkurs biblijny „Sola Scriptura” organizowany przez wydawnictwo Augustana. Z kolei w grupie szkół średnich drugie miejsce zajęła Anna Konieczny. Oboje należą do Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle. 

W tym roku odbyła się XXI edycja Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”. Uczestnicy poznali Księgę Rut, Księgę Estery i Księga Jonasza i fragmenty Księgi Daniela.

Patronat honorowy nad konkursem sprawują bp Roman Pindel, zwierzchnik Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz bp Adrian Korczago, zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej.

fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka / diecezja.bielsko.pl