english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zadbajmy o wspólny dom

Autorzy Zwiastuna Ewangelickiego wobec Roku troski o stworzenie

18.01.2019

W pierwszym w 2019 roku „Zwiastunie Ewangelickim” polecamy szczególnie teksty odnoszące się do   ogłoszonego przez Synod Kościoła Roku troski o stworzenie


Zadbajmy o wspólny dom

Wygląda na to, że nasza cywilizacja świetnie przygotowała się do zrujnowania wspólnego domu wszystkich ludzi, którym jest ziemia – pisze ks. Marek Jerzy Uglorz. Jako autor wydanej przez Wydawnictwo Augustana książki Ekologiczne wątki w biblijnej historii zbawienia, przypomina też, że uzdrowienie planety zależy od uzdrowienia każdego z nas.  
 

Z kolei bp Marian Niemiec odwołując się do szczytu klimatycznego COP24, który odbył się w grudniu ub. roku w Katowicach, a także do niedawnych świąt Bożego Narodzenia, zachęca do większej odpowiedzialności za świat, ponieważ: Szacunek dla stworzenia jest wyrazem szacunku dla Stwórcy. Do swej własności przyszedł, a swoi go zatruli. W numerze także obszerna relacja z tej światowej konferencji z uwzględnieniem ekumenicznych wydarzeń. 
 

W nowej rubryce Rok troski o stworzenie  pierwsza z miniatur diakon Urszuli Śliwki o zwierzętach występujących w Biblii. Na początek Pies – symbol wierności.
 

O wyzwaniach nowego roku w pracy duszpasterskiej oraz szeroko pojętej działalności misyjnej piszą biskupi diecezjalni: bp Paweł Hause, bp  Waldemar Pytel, bp Marian Niemiec.

 

Jak w każdym numerze – dodatek dla najmłodszych – „Przyjaciel Dzieci”. 

Przypominamy, że czasopismo można zaprenumerować w parafiach od dowolnego miesiąca.

Można też otrzymywać je e-mailem w formacie pdf – po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie. Warunki prenumeraty na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2019 oraz w księgarni internetowej https://ksiegarnia.augustana.pl/40-prenumerata


Zapraszamy do lektury.