english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Adwent w Lipsku

  Adwent w Lipsku

  08.12.2017 W ramach stypendium GAW od września 2017 r. studiuje na Uniwersytecie Lipskim Filip Lipiński, student V roku teologii ewangelickiej w ChAT. Poniżej prezentujemy jego opowieść o przeżywaniu Adwentu w tym mieście. czytaj całość »
 • Adwent w Atenach

  Adwent w Atenach

  06.12.2017 O Adwencie w Atenach pisze Sebastian Madejski, student V roku teologii ewangelickiej w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, odbywający praktykę w Atenach w ramach stypendium z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. czytaj całość »
 • Reformacja obywatelką świata

  Reformacja obywatelką świata

  31.10.2017 31 października Światowa Federacja Luterańska (ŚFL) zaprasza w podróż dookoła świata i do oglądania transmisji z siedmiu regionów SFL. czytaj całość »
 • Mikołajki na Łotwie

  Mikołajki na Łotwie

  21.10.2017

  Od czterech lat trwają kontakty partnerskie pomiędzy Parafią Ewangelicko-Augsburską w Mikołajkach, a jedną z parafii luterańskich w łotewskim nadbałtyckim porcie Lipawa. czytaj całość »

 • Bóg Reformator

  Bóg Reformator

  01.10.2017

  Czy Lutra można lubić i czy trzeba się za niego wstydzić? Czy reformacja okazała się niewypałem? Jaki ekumenizm ma sens i czy w ogóle go ma? Dlaczego teolodzy ewangeliccy w Niemczech krytykują obchody 500 lat reformacji? Czy Luter uratował Kościół katolicki? Na te i wiele pytań odpowiada prof. Thomas Kaufmann z Getyngi – renomowany historyk Kościoła i teolog ewangelicki, autor bestsellerowych monografii o reformacji i Lutrze. czytaj całość »

 • W kościele Magdaleny w Genewie

  W kościele Magdaleny w Genewie

  21.09.2017

  Nasza jedność zawiera się w przesłaniu o usprawiedliwieniu z łaski przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Jesteśmy zbawieni nie dlatego kim jesteśmy albo co robimy, ale dlatego kim jest Bóg i co On czyni – powiedział ks. Martin Junge, sekretarz generalny Światowej Federacji Luterańskiej (ŚFL) podczas obchodów 500 lat reformacji zorganizowanych przez Związek Luterańskich Kościołów w Szwajcarii i Księstwa Liechtenstein. czytaj całość »

 • Wspólne świętowanie Podwyższenia Krzyża

  Wspólne świętowanie Podwyższenia Krzyża

  21.09.2017

  14 września rzymscy katolicy i prawosławni wspólnie świętowali uroczystość Podwyższenia Krzyża. W Trewirze do świętowania dołączyli ewangelicy, którzy zaprosili na ekumeniczne nabożeństwo do Bazyliki Konstantyna w kontekście kończącego się jubileuszu 500 lat reformacji. czytaj całość »

 • Reformacyjnym Wartburgiem przez Europę

  Reformacyjnym Wartburgiem przez Europę

  17.09.2017

  "Ruszasz w drogę, chociaż blisko, z Bogiem wychodź z domu. A gdy wrócisz z niej szczęśliwie to podziękuj Bogu.” Ta pieśń, a w szczególności jej druga, zacytowana zwrotka towarzyszyła nam każdego dnia w szczególnej podróży. Nie była to kolejna wyprawa śladami reformacji. Nie była to także podróż bliska, jak może sugerować przywołane na początku słowa. czytaj całość »