english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Anglikanie o usprawiedliwieniu

  Anglikanie o usprawiedliwieniu

  05.05.2016

  Anglikańska Rada Konsultatywna (ACC) uznała podpisaną w 1999 roku przez luteran i rzymskich katolików Wspólną Deklarację o Usprawiedliwieniu. Członkowie ACC obradujący w Lusace (Zambia) potwierdzili również udział światowej Wspólnoty Anglikańskiej w zbliżających się obchodach 500-lecia Reformacji. czytaj całość »

 • Nabożeństwo dziękczynne w Erlangen

  Nabożeństwo dziękczynne w Erlangen

  21.03.2016

  W dniu 11 marca 2016 r. w Kościele ewangelickim w Erlangen odbyło się uroczyste nabożeństwo dziękczynne za 18-letnią pracę ks. dr. hab. Rainera Stahla na stanowisku Sekretarza Generalnego Związku im. Marcina Lutra (Martin-Luther-Bund). Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce reprezentowali: Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec i koordynatorka kontaktów zagranicznych Kościoła Anna Wrzesińska. W nabożeństwie i uroczystym pożegnaniu ks. dr. Stahla wzięli udział goście z Estonii, Litwy, Rumunii, Węgier, Słowacji, Słowenii, Austrii, Holandii i Czech.  czytaj całość »

 • Spotkanie Chrześcijan Europy - Budapeszt

  Spotkanie Chrześcijan Europy - Budapeszt

  02.04.2016

  Spotkanie Chrześcijan Europy Środkowej i Wschodniej w Budapeszcie coraz bliżej. Termin spotkania to 7 do 10 lipca 2016 roku. Rejestracja uczestników została przesunięta do 30 kwietnia 2016 roku.

  czytaj całość »
 • Kościół miejscem spotkania i dialogu

  Kościół miejscem spotkania i dialogu

  09.03.2016 Dr Iwona Baraniec od października 2015 roku jest pracownikiem ekumenicznym w Biurze d. Misji, Ekumenizmu i Rozwoju w Kościele krajowym Wirtembergii.  czytaj całość »
 • Konsultacja WICAS w Warszawie

  Konsultacja WICAS w Warszawie

  15.02.2016

  W dniach 7 do 10 lutego w Warszawie, reprezentantki ośmiu Kościołów regionu Europy Środkowowschodniej, zrzeszonych w Światowej Federacji Luterańskiej spotkały się na konsultacjach w ramach programu Kobiety w Kościele i Społeczeństwie (WICAS). Obecna była również ks. dr Elaine Neuenfeldt, która kieruje programem WICAS oraz Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska, która od 2011 r. koordynuje działania WICAS w regionie. czytaj całość »

 • Papież spotka się z luteranami ze Szwecji

  Papież spotka się z luteranami ze Szwecji

  25.01.2016
  W październiku br. papież Franciszek odwiedzi Szwecję i 31 października, w Święto Reformacji, ponownie spotka się z Arcybiskup Uppsali Antje Jackelen oraz władzami Światowej Federacji Luterańskiej (ŚFL). Wizyta papieża związana jest z rozpoczynającymi się w tym roku obchodami 500-lecia Reformacji.
  czytaj całość »
 • Poznać pracę z uchodźcami

  Poznać pracę z uchodźcami

  08.02.2016

  W dniach 18-20 stycznia 2016 roku odbyła się podróż studyjna przedstawicieli Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP oraz Diakonii Polskiej do Niemiec. czytaj całość »

 • Powszechna Modlitwa

  Powszechna Modlitwa

  24.01.2016

  Światowa Federacja Luterańska (ŚFL) oraz Papieska Rada ds. Popierania Jedności Chrześcijan opublikowały tekst Powszechnej Modlitwy (Common Prayer) przeznaczonej dla ekumenicznych nabożeństw dla upamiętnienia 500-lecia Reformacji w 2017 roku. Liturgiczny tekst przedstawili wspólnie ks. Martin Junge, sekretarz generalny ŚFL, oraz kardynał Kurt Koch, przewodniczący watykańskiej Rady. czytaj całość »