english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Dr Iwona Baraniec pracownikiem ekumenicznym

  Dr Iwona Baraniec pracownikiem ekumenicznym

  26.01.2016

  24 stycznia 2016 w Reutlingen odbyło się uroczyste nabożeństwo, podczas którego  wprowadzono oficjalnie dr Iwonę Baraniec w obowiązki pracownika ekumenicznego w Biurze ds. Misji, Ekumenii i Rozwoju w Ewangelickim Kościele Krajowym Wirtembergii. czytaj całość »

 • Sami byliście przychodniami

  Sami byliście przychodniami

  13.01.2016

  „Gdyż sami byliście przychodniami” – pod tym tytułem odbyły się dwudniowe konsultacje Kościoła Ewangelickiego Nadrenii z Kościołami (EKiR) partnerskimi na temat kryzysu uchodźczego. Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce reprezentował Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec, który przedstawił aktualny stan dyskusji nt. uchodźców oraz reakcję Kościołów chrześcijańskich w naszym kraju. W spotkaniu wziął również udział ks. bp Marek Izdebski, superintendent Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Polsce. czytaj całość »

 • Zaproszenie do Dublina

  Zaproszenie do Dublina

  02.01.2016 Zapraszamy na kolejne ewangelickie nabożeństwo w języku polskim w Dublinie. czytaj całość »
 • Historia Bożego Narodzenia

  Historia Bożego Narodzenia

  22.12.2015

  Ewangelicki Kościół Krajowy Nadrenii przygotował w roku 2015 szczególne przesłanie na Święta Bożego Narodzenia.  czytaj całość »

 • Kościoły a umowa klimatyczna zawarta w Paryżu

  Kościoły a umowa klimatyczna zawarta w Paryżu

  16.12.2015

  W obradach szczytu klimatycznego Organizacji Narodów Zjednoczonych (COP 21), odbywającego się w dniach od 30 listopada do 12 grudnia 2015 r. w Paryżu, uczestniczyło (aktywnie bądź w charakterze obserwatora) wiele światowych i europejskich organizacji ekumenicznych takich jak: Światowa Federacja Luterańska, Światowa Rada Kościołów, ACT Alliance (organizacja charytatywna zrzeszająca 137 Kościołów działająca na rzecz najbiedniejszych i wykluczonych) oraz Konferencja Kościołów Europejskich. czytaj całość »

 • Afrykański finał

  Afrykański finał

  08.12.2015 Sekretna Misja Kobiet została zakończona – panie w Pobe Mengao (w Burkina Faso w Afryce Zachodniej) otrzymały uzbieraną w Polsce bieliznę. Do Polski dotarły zdjęcia, a także słowa Mamouny Ganame – z kobiecego stowarzyszenia „Dofre Hansi”: "Wszystkie kobiety ogromnie się cieszą z tego, co dla nas zrobiliście. Bardzo się dzisiaj cieszyliśmy rozdając bieliznę. Starczyło dla wszystkich." czytaj całość »
 • Ks. dr Lukas sekretarzem ŚFL ds. Europy

  Ks. dr Lukas sekretarzem ŚFL ds. Europy

  14.12.2015

  Ks. dr Ireneusz Lukas został wybrany na stanowisko sekretarza Światowej Federacji Luterańskiej ds. Europy. Pracę w Genewie rozpocznie z dniem 1 kwietnia 2016 r. Przez ostatnie 10 lat funkcję sekretarza pełniła ks. dr Eva-Sibylle Vogel-Mfato.  czytaj całość »

 • Zaproszenie do Dublina

  Zaproszenie do Dublina

  02.12.2015 Zapraszamy na kolejne nabożeństwo w języku polskim w stolicy Irlandii, w Dublinie. czytaj całość »