english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Konsultacja WICAS w Warszawie

  Konsultacja WICAS w Warszawie

  15.02.2016

  W dniach 7 do 10 lutego w Warszawie, reprezentantki ośmiu Kościołów regionu Europy Środkowowschodniej, zrzeszonych w Światowej Federacji Luterańskiej spotkały się na konsultacjach w ramach programu Kobiety w Kościele i Społeczeństwie (WICAS). Obecna była również ks. dr Elaine Neuenfeldt, która kieruje programem WICAS oraz Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska, która od 2011 r. koordynuje działania WICAS w regionie. czytaj całość »

 • Papież spotka się z luteranami ze Szwecji

  Papież spotka się z luteranami ze Szwecji

  25.01.2016
  W październiku br. papież Franciszek odwiedzi Szwecję i 31 października, w Święto Reformacji, ponownie spotka się z Arcybiskup Uppsali Antje Jackelen oraz władzami Światowej Federacji Luterańskiej (ŚFL). Wizyta papieża związana jest z rozpoczynającymi się w tym roku obchodami 500-lecia Reformacji.
  czytaj całość »
 • Poznać pracę z uchodźcami

  Poznać pracę z uchodźcami

  08.02.2016

  W dniach 18-20 stycznia 2016 roku odbyła się podróż studyjna przedstawicieli Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP oraz Diakonii Polskiej do Niemiec. czytaj całość »

 • Powszechna Modlitwa

  Powszechna Modlitwa

  24.01.2016

  Światowa Federacja Luterańska (ŚFL) oraz Papieska Rada ds. Popierania Jedności Chrześcijan opublikowały tekst Powszechnej Modlitwy (Common Prayer) przeznaczonej dla ekumenicznych nabożeństw dla upamiętnienia 500-lecia Reformacji w 2017 roku. Liturgiczny tekst przedstawili wspólnie ks. Martin Junge, sekretarz generalny ŚFL, oraz kardynał Kurt Koch, przewodniczący watykańskiej Rady. czytaj całość »

 • Dr Iwona Baraniec pracownikiem ekumenicznym

  Dr Iwona Baraniec pracownikiem ekumenicznym

  26.01.2016

  24 stycznia 2016 w Reutlingen odbyło się uroczyste nabożeństwo, podczas którego  wprowadzono oficjalnie dr Iwonę Baraniec w obowiązki pracownika ekumenicznego w Biurze ds. Misji, Ekumenii i Rozwoju w Ewangelickim Kościele Krajowym Wirtembergii. czytaj całość »

 • Sami byliście przychodniami

  Sami byliście przychodniami

  13.01.2016

  „Gdyż sami byliście przychodniami” – pod tym tytułem odbyły się dwudniowe konsultacje Kościoła Ewangelickiego Nadrenii z Kościołami (EKiR) partnerskimi na temat kryzysu uchodźczego. Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce reprezentował Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec, który przedstawił aktualny stan dyskusji nt. uchodźców oraz reakcję Kościołów chrześcijańskich w naszym kraju. W spotkaniu wziął również udział ks. bp Marek Izdebski, superintendent Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Polsce. czytaj całość »

 • Zaproszenie do Dublina

  Zaproszenie do Dublina

  02.01.2016 Zapraszamy na kolejne ewangelickie nabożeństwo w języku polskim w Dublinie. czytaj całość »
 • Historia Bożego Narodzenia

  Historia Bożego Narodzenia

  22.12.2015

  Ewangelicki Kościół Krajowy Nadrenii przygotował w roku 2015 szczególne przesłanie na Święta Bożego Narodzenia.  czytaj całość »