english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Jubileusz Reformacji a pojednanie

  Jubileusz Reformacji a pojednanie

  01.12.2015

  W bieżącym roku wiele mówi się na temat pojednania polsko-niemieckiego, szczególnie w kontekście 50-lecia Memorandum Wschodniego Ewangelickiego Kościoła w Niemczech oraz listu polskich rzymskokatolickich biskupów do swoich braci w urzędzie w Niemczech.  czytaj całość »

 • Papież Franciszek z wizytą u rzymskich luteran

  Papież Franciszek z wizytą u rzymskich luteran

  15.11.2015

  Śladem swoich poprzedników – Jana Pawła II i Benedykta XVI – papież Franciszek odwiedził 15 listopada br. parafię ewangelicko-luterańską w Rzymie. 

  czytaj całość »
 • Synod EKD w Bremie

  Synod EKD w Bremie

  13.11.2015 Od 8 do 11 listopada obradował w Bremie Synod Ewangelickiego Kościoła w Niemczech (EKD), do którego należy 22,5 milionów niemieckich ewangelików różnych wyznań.  czytaj całość »
 • Konsultacje dotyczące uchodżców

  Konsultacje dotyczące uchodżców

  01.11.2015

  “Jako chrześcijanie żywimy przekonanie, że w drugim człowieku rozpoznajemy samego Chrystusa (Mt 25), a wszyscy ludzie zostali stworzenia na obraz Boga (1 Mż 1, 26-27)”. czytaj całość »

 • W listopadzie w Dublinie

  W listopadzie w Dublinie

  25.10.2015

  POLSKIE DUSZPASTERSTWO EWANGELICKIE W IRLANDII ZAPRASZA NA NABOŻEŃSTWA W JĘZYKU POLSKIM, KTÓRE ODBYWAJĄ SIĘ W DUBLINIE W LUTERAŃSKIM KOŚCIELE ST. FINIANS PRZY 24 ADELAIDE ROAD, IE DUBLIN 2. czytaj całość »

 • Prymasi Wspólnoty Porvoo w Edynburgu

  Prymasi Wspólnoty Porvoo w Edynburgu

  24.10.2015

  W dniach od 20 do 22 października br. odbyło się w Edynburgu spotkanie prymasów Kościołów luterańskich i anglikańskich, należących do Wspólnoty Porvoo. czytaj całość »

 • Mikołajki w łotewskiej Lipawie

  Mikołajki w łotewskiej Lipawie

  01.10.2015

  Od dwóch lat parafia ewangelicka w Mikołajkach na Mazurach utrzymuje kontakty z jedną z parafii luterańskich w łotewskim mieście Lipawa. Polegają one nie tylko na wymianie korespondencji, ale również na wzajemnych odwiedzinach i spotkaniach. czytaj całość »

 • Delegacja Kościoła szwedzkiego w Polsce

  Delegacja Kościoła szwedzkiego w Polsce

  08.10.2015

  W dniach od 1 do 4 października 2015 roku, w ramach partnerstwa z Diecezją Uppsala, w Polsce przebywała delegacja parafii partnerskich Kościoła Szwecji z bp. Ragnarem Perseniusem na czele. W Parafii ewangelickiej w Łodzi z szwedzkimi luteranami spotkał się bp Jerzy Samiec. czytaj całość »