english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Afryka i teologia luterańska

  Afryka i teologia luterańska

  22.12.2013 Wraz z początkiem Adwentu 25 teologów luterańskich z Afryki powołało grupę roboczą, której celem jest promowanie teologii luterańskiej. To właśnie na Czarnym Kontynencie Kościoły luterańskie rosną w siłę i również one chcą wnieść swój wkład w zbliżający się jubileusz 500-lecia Reformacji, prezentując afrykańską perspektywę teologii luterańskiej. czytaj całość »
 • Z wizytą w Szwecji

  Z wizytą w Szwecji

  15.12.2013 W dniach od 9 do 10 grudnia br. delegacja Kościoła Ewangelickiego w Polsce przebywała z wizytą roboczą w Diecezji Uppsala Kościoła Luterańskiego Szwecji. czytaj całość »
 • Single w Pisku

  Single w Pisku

  30.11.2013 W dniach 9-11 listopada  2013 r. w Pisku (Republika Czeska) odbył się diecezjalny weekend dla singli, organizowany przez Lasowicki Dom Tolerancji i Kultury. czytaj całość »
 • Parafianie z Mikołajek na Łotwie

  Parafianie z Mikołajek na Łotwie

  29.11.2013 W dniach 9-11 listopada grupa parafian wraz z proboszczem przebywała z wizytą w łotewskim mieście Lipawa. Celem naszych odwiedzin była jedna z tamtejszych parafii ewangelickich. czytaj całość »
 • Wybrano zwierzchnika luteran w Wielkiej Brytanii

  Wybrano zwierzchnika luteran w Wielkiej Brytanii

  10.11.2013 Dnia 5 października br. w Londynie Nadzwyczajny Synod Lutheran Church in Great Britain (LCiGB) wybrał nowego Biskupa Kościola. Zostal nim biskup Martin Lind, emerytowany biskup Kościoła Szwecji. czytaj całość »
 • Na Pamiątkę Reformacji do jej kolebki

  Na Pamiątkę Reformacji do jej kolebki

  02.11.2013 Na tę podróż szykowaliśmy się od dawna, choć mieliśmy świadomość tego, iż może stanąć wiele przeszkód na drodze do jej realizacji. Nie pomyliliśmy się, ale mimo różnych przeciwności nasza wyprawa "Śladami Reformacji", dzięki Bożej pomocy, mogła się odbyć. czytaj całość »
 • Z Diecezji Cieszyńskiej do An der Agger

  Z Diecezji Cieszyńskiej do An der Agger

  28.10.2013 Kolejny raz, w dniach od 9-11 października br., miało miejsce partnerskie spotkanie księży Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Diecezji Cieszyńskiej z księżmi z Diecezji (Kirchenkreis) An der Agger w Niemczech (koło Kolonii). Z Diecezji Cieszyńskiej w spotkaniu wzięło udział 6 osób, ze strony niemieckiej 9 osób. czytaj całość »
 • Luteranie u papieża Franciszka

  Luteranie u papieża Franciszka

  22.10.2013 500-lecie Reformacji oraz kontakty ekumeniczne w kontekście służby diakonijnej zdominowały spotkanie przedstawicieli Światowej Federacji Luterańskiej ze zwierzchnikiem Kościoła rzymskokatolickiego, papieżem Franciszkiem. czytaj całość »