english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Pozostańmy zjednoczeni

  Pozostańmy zjednoczeni

  28.05.2020 Kościoły wzywają do zaangażowania na rzecz wspólnych europejskich wartości podczas trwania COVID-19. czytaj całość »
 • Sekretarz Generalny ŚFL ustąpi ze stanowiska

  Sekretarz Generalny ŚFL ustąpi ze stanowiska

  21.05.2020

  Sekretarz Generalny Światowej Federacji Luterańskiej, ks. dr Martin Junge, ogłosił, że ustąpi ze stanowiska 31 października 2021 roku, na trzy lata przed końcem swojej kadencji. czytaj całość »

 • Bp Olav Fykse Tveit biskupem Kościoła Norwegii

  Bp Olav Fykse Tveit biskupem Kościoła Norwegii

  11.05.2020

  10 maja br. z udziałem niewielkiej liczby osób odbyło się w Katedrze Nidaros wprowadzenie ks. dr. Olava Fykse Tveita w urząd Biskupa Kościoła (prezesa) Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Norwegii. Powołany 30 stycznia 2020 r. teolog był przez dwie kadencje sekretarzem generalnym Światowej Rady Kościołów (ŚRK).  czytaj całość »

 • 75. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau

  75. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau

  02.05.2020

  Ewangelicko-Luterański Kościół w Bawarii oraz Rzymskokatolicka Archidiecezja Monachium i Fryzyngi upamiętniły 27 kwietnia 2020 roku 75. rocznice wyzwolenia obozu koncentracyjnego Dachau.  czytaj całość »

 • Bóg potwierdza życie i daje nam nadzieję

  Bóg potwierdza życie i daje nam nadzieję

  12.04.2020 Przesłanie wielkanocne Światowej Federacji Luterańskiej autorstwa ks. dra Nestora Paulo Friedricha. czytaj całość »
 • Korona cierniowa

  Korona cierniowa

  10.04.2020

  Przesłanie Światowej Federacji Luterańskiej na Wielki Piątek przygotowane przez abp Antje Jackelén, wiceprezydent ŚFL krajów nordyckich. czytaj całość »

 • Koronawirus na Węgrzech

  Koronawirus na Węgrzech

  03.04.2020

  Z sytuacją kryzysową pandemii koronawirusa mierzymy się niemal wszyscy w Europie i na świecie. W Państwach i Kościołach działają sztaby kryzysowe, które próbują odpowiedzieć na wyzwania związane z rozprzestrzeniający się wirusem. Z naszymi partnerami z zagranicy jesteśmy w stałym kontakcie, wspierając się i wymieniając doświadczeniami. Dzisiaj otrzymaliśmy informacje, jak radzi sobie w tej sytuacji Kościół Luterański na Węgrzech. czytaj całość »

 • List do Kościołów członkowskich ŚFL

  List do Kościołów członkowskich ŚFL

  05.04.2020 List do Kościołów członkowskich Światowej Federacji Luterańskiej (Genewa, 31 marca 2020 r.) czytaj całość »