english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Światło w ciemności

  Światło w ciemności

  17.12.2019

  Prezydent Światowej Federacji Luterańskiej abp Panti Filibus Musa w refleksji na temat nadchodzących Świąt Narodzenia Pańskiego. czytaj całość »

 • Konferencja ewangelistów w Niemczech

  Konferencja ewangelistów w Niemczech

  12.12.2019

  W dniach 2-5 grudnia w Rehe, w kraju związkowym Nadrenia Palatynat w Niemczech, odbywała się coroczna Niemiecka Konferencja ewangelistów (niem. Deutschen Evangelistenkonferenz), w której brało udział wielu chrześcijan z różnych Kościołów ewangelickich i protestanckich.  czytaj całość »

 • Ks. Pavlo Shvarts biskupem luteran na Ukrainie

  Ks. Pavlo Shvarts biskupem luteran na Ukrainie

  04.12.2019

  30 listopada (1. Niedziela Adwentu) odbyła się w ewangelicko-luterańskim kościele św. Katarzyny w Kijowie uroczystość wprowadzenia w urząd biskupa Niemieckiego Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego na Ukrainie (DELKU) dotychczasowego biskupa-wizytatora, ks. Pavlo Shvartsa.  czytaj całość »

 • Luteranin sekretarzem generalnym KKE

  Luteranin sekretarzem generalnym KKE

  03.12.2019
  Dr Jørgen Skov Sørensen został mianowany nowym sekretarzem generalnym Konferencji Kościołów Europejskich. 55-letni teolog i misjonarz, wywodzący się z Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Ludowego Danii, obejmie urząd w styczniu 2020 roku, zastępując ks. Heikkiego Huttunena z Fińskiego Kościoła Prawosławnego.
  czytaj całość »
 • Poszukiwani stewardzi

  Poszukiwani stewardzi

  20.11.2019
  Światowa Rada Kościołów szuka Stewardów do pomocy w organizacji spotkania Komitetu Centralnego (156 osób z całego świata, które spotykają się co dwa lata). 
  czytaj całość »
 • Konferencja teolożek ŚFL

  Konferencja teolożek ŚFL

  18.11.2019

  Teolożki luterańskie z całego świata spotkały się w Falentach/k Warszawy na międzynarodowej konferencji teologicznej w dniach 13-16 listopada 2019 r.  czytaj całość »

 • Europejskie Spotkanie Kobiet ŚFL

  Europejskie Spotkanie Kobiet ŚFL

  14.11.2019

  W dniach 10-13 listopada 2019 r. kobiety z europejskich Kościołów członkowskich Światowej Federacji Luterańskiej (ŚFL) spotkały się w Falentach/k Warszawy na konferencji „Wiara, społeczna sprawiedliwość płci i prawa kobiet”.  czytaj całość »

 • Historia dwudziestoletniej przyjaźni

  Historia dwudziestoletniej przyjaźni

  05.11.2019

  Przed dwudziestoma laty diecezja wrocławska oraz diecezja pomorsko-wielkopolska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce podpisały umowę partnerską z Pomorskim Kościołem Ewangelickim, dziś znanym jako Ewangelicko-Luterański Kościół Północnych Niemiec. Od tego momentu rozpoczął się czas spotkań, wspólnych inicjatyw oraz budowania pięknej przyjaźni. czytaj całość »