english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Kongres Reformacyjny w Zurychu

  Kongres Reformacyjny w Zurychu

  10.10.2013 W dniach od 6 do 9 października br. odbywał się w Zurychu Międzynarodowy Kongres Reformacyjny z okazji przygotowań do jubileuszu 500-lecia Reformacji w 2017 r. W kongresie wzięło udział 240 osób z 35 krajów, a organizatorami był Szwajcarski Związek Kościołów Ewangelickich (SEK) oraz Kościół Ewangelicki w Niemczech (EKD). czytaj całość »
 • Polacy w Uppsali

  Polacy w Uppsali

  10.10.2013 W Uppsali odbyło się spotkanie partnerów zagranicznych luterańskiej Diecezji Uppsala w Szwecji z przedstawicielami parafii Kościołów z Polski, Walii i Zimbabwe. czytaj całość »
 • Konsultacje ŚFL w Helsinkach

  Konsultacje ŚFL w Helsinkach

  10.10.2013 W Helsinkach odbyło się europejskie spotkanie regionalne Światowej Federacji Luterańskiej. Kościół luterański z Polski reprezentowały Iwona Baraniec oraz Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska.   czytaj całość »
 • Medal M. Lutra dla prof. J. Buzka

  Medal M. Lutra dla prof. J. Buzka

  02.10.2013 Prestiżowe odznaczenie Rady Ewangelickiego Kościoła Niemiec (EKD) – Medal Marcina Lutra – otrzyma w tegoroczne Święto Reformacji, prof. Jerzy Buzek, były premier Rzeczypospolitej Polskiej oraz b. przewodniczący Parlamentu Europejskiego, znany również z zaangażowania kościelnego. Buzek będzie pierwszym laureatem nagrody spoza Niemiec. czytaj całość »
 • Kolejni konfirmanci w Wittenberdze i Eisleben

  Kolejni konfirmanci w Wittenberdze i Eisleben

  17.09.2013 Kolejny raz konfirmanci Diecezji Katowickiej wyruszyli śladem Ojca Reformacji, ks. Marcina Lutra. czytaj całość »
 • Nawiązaliśmy wiele przyjaźni

  Nawiązaliśmy wiele przyjaźni

  10.10.2013 Wzorem roku ubiegłego w dniach od 23 sierpnia do 4 września 2013 r. odbył się wyjazd integracyjno - wypoczynkowy dla singli, inaczej mówiąc osób, które z rożnych przyczyn są same, a chciały w miłym gronie współwyznawców spędzić razem czas. Organizatorem i pomysłodawcą całej idei jest Lasowicki Dom Tolerancji i Kultury i ks. Ryszard Pieron. czytaj całość »
 • Dialog luterańsko-rzymskokatolicki

  Dialog luterańsko-rzymskokatolicki

  16.09.2013 Pierwsze spotkanie zaplanowanej na kilka lat kolejnej fazy dialogu „Chrzest i rosnąca wspólnota” odbyło się w dniach od 13 do 20 sierpnia br. Organizatorem była Światowa Federacja Luterańska wspomagana przez Ewangelicko-Luterański Kościół Japonii, a także japoński Kościół episkopalny (anglikański), który użyczył katedrę św. Agnieszki na wspólne nabożeństwa ekumeniczne. czytaj całość »
 • Zaproszenie na nabożeństwo w Holandii

  Zaproszenie na nabożeństwo w Holandii

  27.10.2013 Zaproszenie na polskie, ewangelickie nabożeństwo w Holandii, które poprowadzi duchowny z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (Luterańskiego) w Polsce! czytaj całość »