english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Być Kościołem po ewangelicku

  Być Kościołem po ewangelicku

  24.06.2013 Ewangelicy w Austrii przygotowują się do jubileuszu 500-lecia Reformacji. Podczas obrad Synodu Generalnego Ewangelickiego Kościoła Augsburskiego i Helweckiego Wyznania w Wiedniu przyjęto 15 czerwca 2013 r. dokument Być Kościołem po ewangelicku. 500 lat Reformacji, w którym zarysowano znaczenie reformacyjnych obchodów w 2017 roku. Dokument został również zaakceptowany przez przedstawicieli Kościoła metodystycznego, którzy uczestniczyli w luterańsko-reformowanym synodzie. czytaj całość »
 • Od konfliktu do komunii

  Od konfliktu do komunii

  18.06.2013 Od konfliktu do komunii – tak brzmi tytuł wspólnego dokumentu teologów rzymskokatolickich i luterańskich ogłoszonego 17 czerwca 2013 roku w Genewie i Watykanie. czytaj całość »
 • Tlen dla misji i ewangelizacji

  Tlen dla misji i ewangelizacji

  01.06.2013 Więzi między różnymi tradycjami kościelnymi są tlenem misji i ewangelizacji – powiedział arcybiskup Canterbury Justin Welby podczas spotkania z delegacją Ewangelickiego Kościoła Niemiec (EKD) w Leicester, odbywającego się w ramach regularnych konsultacji Kościoła Anglii i EKD. Obydwa Kościoły łączy gościnność eucharystyczna, którą ustanowiono na mocy Deklaracji z Miśni w 1991 roku. czytaj całość »
 • Nowe logo ŚFL

  Nowe logo ŚFL

  25.05.2013 Światowa Federacja Luterańska (ŚFL) zrzeszająca 143 Kościołów luterańskich na świecie, do których należy ponad 70 milionów luteran, będzie miała nowe logo. Ma ono symbolizować i wyrażać zmiany, jakie zaszły w rozumieniu globalnej wspólnoty luterańskiej, ale również wyzwania, stojące przed Kościołami członkowskimi na całym świecie. czytaj całość »
 • Młodzież z Giżycka w Hamburgu

  Młodzież z Giżycka w Hamburgu

  15.05.2013 Podczas tegorocznej majówki mieliśmy okazję wziąć udział w obchodach Dni Kościoła, organizowanych w Hamburgu. Wydarzenie prowadzone było pod hasłem „Soviel du brauchst” („Wszystko czego potrzebujesz”). czytaj całość »
 • Młodzież z Mikołajek w Niemczech

  Młodzież z Mikołajek w Niemczech

  07.05.2013 Od 27 kwietnia do 2 maja grupa młodzieży z parafii mikołajskiej wraz ze swoim duszpasterzem brała udział w wyjeździe do parafii partnerskiej w Oberhausen położonej w Zagłębiu Ruhry, niedaleko granicy holenderskiej. czytaj całość »
 • Relacja z Kirchentagu 2013

  Relacja z Kirchentagu 2013

  05.05.2013 Bezpośrednia relacja z tegorocznego Kirchentagu czyli 34. Ewangelickich Dni Kościoła w Niemczech. czytaj całość »
 • Kirchentag w Hamburgu

  Kirchentag w Hamburgu

  03.05.2013 1 maja rozpoczęły się w Hamburgu 34. Ewangelickie Dni Kościoła w Hamburgu (Kirchentag). To największe wydarzenie organizowane przez protestantów w Europie, w którym uczestniczą również ewangelicy różnych wyznań z całej Europy, w tym także z Polski. Od wielu lat stałymi uczestnikami Kirchentagu są także chrześcijanie wyznania rzymskokatolickiego. czytaj całość »