english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Luteranie pomagają uchodźcom

  Luteranie pomagają uchodźcom

  23.12.2012 Po raz pierwszy w historii ONZ odbyło się w Genewie spotkanie Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) z 400 przedstawicielami organizacji religijnych. Uczestnikiem dialogu była również Światowa Federacja Luterańska (ŚFL), która jest piątym co do wielkości partnerem UNHCR. Pod opieką luterańskich organizacji charytatywnych znajduje się ok. 1,5 miliona uciekinierów na całym świecie. czytaj całość »
 • Do Drezna na 578. jarmark

  Do Drezna na 578. jarmark

  14.12.2012 8 grudnia, zmieniając kilkuletnią już tradycję przedświątecznych wyjazdów do Wiednia, grupa prawie czterdziestu osób drogomyskiej parafii wybrała koleją do Drezna, by zobaczyć i poczuć atmosferę jednego z najstarszych w Niemczech jarmarku bożonarodzeniowego, który w tym roku odbywał sie już po raz 578. czytaj całość »
 • Opieka paliatywna w Niemczech

  Opieka paliatywna w Niemczech

  19.11.2012 W dniach 5-7.11.2012 roku uczestniczyłem w wizycie Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (Diakonii Polskiej) w ośrodku diakonijnym Brandenburgii - Ewangelickim Domu Diakonis Berlin -Teltow- Lehnin w Niemczech. czytaj całość »
 • Luteranie gratulują nowemu abp. Canterbury

  Luteranie gratulują nowemu abp. Canterbury

  15.11.2012 Światowa Federacja Luterańska (ŚFL) przesłała gratulacje i życzenia z okazji nominacji 105. Arcybiskupa Canterbury, którym został dotychczasowy biskup Durham Justin Welby. Po niespełna roku służby biskupiej w Durham Królewska Komisja Nominacyjna wskazała kandydata, którego zaakceptowała już królowa Elżbieta II jako zarządca Kościoła Anglii. czytaj całość »
 • WCRC wyprowadza się z Genewy

  10.11.2012  

  Światowa Wspólnota Kościołów Reformowanych (WCRC) wyprowadza się z Genewy – poinformował podczas Synodu Ewangelickiego Kościoła Niemiec (EKD) ks. dr Setri Nyomi, sekretarz generalny organizacji.  czytaj całość »

 • Obywatelka świata i cel ekumenizmu

  Obywatelka świata i cel ekumenizmu

  03.11.2012 Reformacja – jej sens i ekumeniczny wymiar były głównymi tematami Synodu Generalnego Zjednoczonego Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego Niemiec (VELKD), który zakończy się 6 listopada w Timmendorfer Strand. Specjalnymi gośćmi synodu byli: kardynał Kurt Koch, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, oraz ks. dr Martin Junge, sekretarz generalny Światowej Federacji Luterańskiej. czytaj całość »
 • Praca z mężczyznami

  Praca z mężczyznami

  29.10.2012 W dniach 21-22 października br. w Berlinie odbyło się pierwsze spotkanie organizacji biorących udział w międzynarodowym projekcie dotyczącym koncepcji pracy z ojcami.  czytaj całość »
 • Anglikańsko-luterańskie świadectwo

  Anglikańsko-luterańskie świadectwo

  26.10.2012 Kochać i służyć Panu – to tytuł nowego raportu Międzynarodowej Anglikańsko-Luterańskiej Komisji (ALIC), poświęconego pracy diakonijnej Kościołów. czytaj całość »