english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Zaproszenie na nabożeństwo w Holandii

  Zaproszenie na nabożeństwo w Holandii

  27.10.2013 Zaproszenie na polskie, ewangelickie nabożeństwo w Holandii, które poprowadzi duchowny z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (Luterańskiego) w Polsce! czytaj całość »
 • Węgrzy przez Jubileuszem Reformacji

  Węgrzy przez Jubileuszem Reformacji

  03.09.2013 Coraz więcej Kościołów luterańskich intensyfikuje przygotowania związane z 500-leciem Reformacji. Nie inaczej jest w Kościele luterańskim na Węgrzech (Węgierski Kościół Ewangelicki), do którego należy ok. 210 tys. wiernych. czytaj całość »
 • Amerykańscy luteranie mają nowego zwierzchnika

  Amerykańscy luteranie mają nowego zwierzchnika

  02.09.2013 Wciąż odradza się na nowo - pod takim hasłem odbywało się w dniach od 12 do 17 sierpnia w Pittsburghu Zgromadzenie Generalne Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła w Ameryce (ELCA), największego Kościoła luterańskiego w USA. czytaj całość »
 • Rozkład jazdy na luterański jubileusz

  Rozkład jazdy na luterański jubileusz

  26.07.2013 Światowa Federacja Luterańska (ŚFL) opublikowała raport specjalnego komitetu ds. 500-lecia Reformacji. Dokument został przyjęty podczas posiedzenia Rady ŚFL, gremium wykonawczego organizacji, zrzeszającej obecnie 142 Kościołów luterańskich z 79 krajów, w tym Polski. W skład komisji wchodzą przedstawiciele wszystkich siedmiu regionów ŚFL. Dokument przedstawia obecny stan przygotowań do obchodów 500-lecia Reformacji, również w kontekście ekumenicznym, oraz zawiera rekomendacje i cele wspólnego świętowania w 2017 roku. czytaj całość »
 • Luteranka wiceprezydentem KKE

  Luteranka wiceprezydentem KKE

  14.07.2013 8 lipca zakończyły się w Budapeszcie obrady 14. Zgromadzenia Ogólnego Konferencji Kościołów Europejskich (KKE), odbywające się pod hasłem „Dlaczego teraz zwlekasz?”. Organizacja, zrzeszająca 114 Kościołów tradycji prawosławnej, anglikańskiej, protestanckiej i starokatolickiej, przyjęła nowy statut oraz wybrała nowe władze. Nowym prezydentem KKE został ordynariusz anglikańskiej diecezji Guildford bp Christopher Hill. czytaj całość »
 • Strasburg i Albert Schweitzer

  Strasburg i Albert Schweitzer

  11.07.2013 Wycieczka Rady Parafialnej parafii Wang z Karpacza do Strasburga.czytaj całość »
 • Karpacz - Ludwigshafen

  Karpacz - Ludwigshafen

  08.07.2013 Chór Ekumeniczny z Karpacza wziął udział w jubileuszu 100-lecia Bratniej Pomocy imienia Gustawa Adolfa w Ludwigshafen.czytaj całość »
 • Powołani do naśladowania

  Powołani do naśladowania

  29.06.2013 Powołani do naśladowania w dzisiejszym świecie – brzmiał temat dorocznego spotkania Rady Światowej Federacji Luterańskiej (ŚFL), które odbyło się w dniach od 13 do 18 czerwca br. w Genewie. Rada jest najważniejszym gremium kierowniczym ŚFL, odbywającym się pomiędzy Zgromadzeniami Ogólnymi. Do Rady należy 49 osób, w tym reprezentantka Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. czytaj całość »