english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Nowe logo ŚFL

  Nowe logo ŚFL

  25.05.2013 Światowa Federacja Luterańska (ŚFL) zrzeszająca 143 Kościołów luterańskich na świecie, do których należy ponad 70 milionów luteran, będzie miała nowe logo. Ma ono symbolizować i wyrażać zmiany, jakie zaszły w rozumieniu globalnej wspólnoty luterańskiej, ale również wyzwania, stojące przed Kościołami członkowskimi na całym świecie. czytaj całość »
 • Młodzież z Giżycka w Hamburgu

  Młodzież z Giżycka w Hamburgu

  15.05.2013 Podczas tegorocznej majówki mieliśmy okazję wziąć udział w obchodach Dni Kościoła, organizowanych w Hamburgu. Wydarzenie prowadzone było pod hasłem „Soviel du brauchst” („Wszystko czego potrzebujesz”). czytaj całość »
 • Młodzież z Mikołajek w Niemczech

  Młodzież z Mikołajek w Niemczech

  07.05.2013 Od 27 kwietnia do 2 maja grupa młodzieży z parafii mikołajskiej wraz ze swoim duszpasterzem brała udział w wyjeździe do parafii partnerskiej w Oberhausen położonej w Zagłębiu Ruhry, niedaleko granicy holenderskiej. czytaj całość »
 • Relacja z Kirchentagu 2013

  Relacja z Kirchentagu 2013

  05.05.2013 Bezpośrednia relacja z tegorocznego Kirchentagu czyli 34. Ewangelickich Dni Kościoła w Niemczech. czytaj całość »
 • Kirchentag w Hamburgu

  Kirchentag w Hamburgu

  03.05.2013 1 maja rozpoczęły się w Hamburgu 34. Ewangelickie Dni Kościoła w Hamburgu (Kirchentag). To największe wydarzenie organizowane przez protestantów w Europie, w którym uczestniczą również ewangelicy różnych wyznań z całej Europy, w tym także z Polski. Od wielu lat stałymi uczestnikami Kirchentagu są także chrześcijanie wyznania rzymskokatolickiego. czytaj całość »
 • Kurtuazyjnie i ekumenicznie

  Kurtuazyjnie i ekumenicznie

  13.04.2013 8 kwietnia papież Franciszek przyjął podczas prywatnej audiencji delegację Rady Kościoła Ewangelickiego w Niemczech (EKD) z ks. prezesem Nikolausem Schneiderem na czele. W spotkaniu uczestniczył kardynał Kurt Koch, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. czytaj całość »
 • Szwedzi przed wyborami

  Szwedzi przed wyborami

  13.04.2013 15 września br. szwedzcy luteranie pójdą do urn i wybiorą nowe rady parafialne, rady diecezjalne i najważniejszy organ władzy w Kościele – synod. Krótko po Wielkanocy zamknięte zostaną listy kandydatów, którzy do września zabiegać będą o głosy. W głosowaniu mogą brać udział członkowie Kościoła Szwecji, którzy ukończyli 16 lat. W ostatnich wyborach do wszystkich gremiów wybrano 36 tys. osób. czytaj całość »
 • Luteranie o psalmach

  Luteranie o psalmach

  20.03.2013 21 marca 2013 r. rozpoczną się w Eisenach tygodniowe konsultacje Światowej Federacji Luterańskiej (ŚFL) poświęcone starotestamentowej Księdze Psalmów. czytaj całość »