english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • M. Rekowski na czele Kościoła Nadrenii

  M. Rekowski na czele Kościoła Nadrenii

  10.01.2013 Manfred Rekowski zostanie nowym prezesem Kościoła Nadrenii. Synod Kościoła wybrał 10 stycznia 54-letniego teologa na podczas dorocznej sesji w miejscowości Bad Neuenahr niedaleko Düsseldorfu. czytaj całość »
 • Trójgłos na temat chrztu

  Trójgłos na temat chrztu

  29.12.2012 14 grudnia br. zakończyły się w Rzymie kilkudniowe obrady komisji trójstronnej, składającej się z przedstawicieli Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, Światowej Federacji Luterańskiej (ŚFL) oraz Światowej Konferencji Menonitów (ŚKM), nt. sakramentu Chrztu Świętego. czytaj całość »
 • Życzenia Światowej Federacji Luterańskiej

  Życzenia Światowej Federacji Luterańskiej

  24.12.2012 Nadzieja Świąt Bożego Narodzenia jest taka sama jak 2.000 lat temu, że oto Bóg pojedna w Chrystusie świat ze sobą. Pojednanie było obecne w ubogiej grocie betlejemskiej, pojednanie jest także Bożym przesłaniem i darem dla nas dzisiaj – napisał w pozdrowieniu świątecznym ks. bp Munib A. Younan, prezydent Światowej Federacji Luterańskiej oraz zwierzchnik luteran zamieszkujących Ziemię Świętą. czytaj całość »
 • Chrześcijanie w liczbach

  Chrześcijanie w liczbach

  23.12.2012 Ceniony ośrodek badawczy Pew Research Center opublikował po raz kolejny raport na temat religijności na świecie.  czytaj całość »
 • Luteranie pomagają uchodźcom

  Luteranie pomagają uchodźcom

  23.12.2012 Po raz pierwszy w historii ONZ odbyło się w Genewie spotkanie Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) z 400 przedstawicielami organizacji religijnych. Uczestnikiem dialogu była również Światowa Federacja Luterańska (ŚFL), która jest piątym co do wielkości partnerem UNHCR. Pod opieką luterańskich organizacji charytatywnych znajduje się ok. 1,5 miliona uciekinierów na całym świecie. czytaj całość »
 • Do Drezna na 578. jarmark

  Do Drezna na 578. jarmark

  14.12.2012 8 grudnia, zmieniając kilkuletnią już tradycję przedświątecznych wyjazdów do Wiednia, grupa prawie czterdziestu osób drogomyskiej parafii wybrała koleją do Drezna, by zobaczyć i poczuć atmosferę jednego z najstarszych w Niemczech jarmarku bożonarodzeniowego, który w tym roku odbywał sie już po raz 578. czytaj całość »
 • Opieka paliatywna w Niemczech

  Opieka paliatywna w Niemczech

  19.11.2012 W dniach 5-7.11.2012 roku uczestniczyłem w wizycie Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (Diakonii Polskiej) w ośrodku diakonijnym Brandenburgii - Ewangelickim Domu Diakonis Berlin -Teltow- Lehnin w Niemczech. czytaj całość »
 • Luteranie gratulują nowemu abp. Canterbury

  Luteranie gratulują nowemu abp. Canterbury

  15.11.2012 Światowa Federacja Luterańska (ŚFL) przesłała gratulacje i życzenia z okazji nominacji 105. Arcybiskupa Canterbury, którym został dotychczasowy biskup Durham Justin Welby. Po niespełna roku służby biskupiej w Durham Królewska Komisja Nominacyjna wskazała kandydata, którego zaakceptowała już królowa Elżbieta II jako zarządca Kościoła Anglii. czytaj całość »