english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Spotkanie Kościołów w Bad Muskau

  Spotkanie Kościołów w Bad Muskau

  24.09.2012 22 września 2012 roku w Bad Muskau, położonym tuż przy granicy z Polską, odbyło się kolejne spotkanie Kościołów ewangelickich z Polski i Niemiec. czytaj całość »
 • Polskie drzewo w Ogrodzie Reformacji

  Polskie drzewo w Ogrodzie Reformacji

  17.09.2012 Kilka lat temu na plantach okalających historyczną starówkę Miasta Lutra Wittenbergi, jak brzmi pełna nazwa kolebki Reformacji, założono Ogród Lutra. Ma on kształt elipsy, w której centrum znajduje się Róża Lutra. Na tym miejscu, dla uczczenia 500-lecia Reformacji ma zostać posadzonych 500 drzew, których „rodzicami chrzestnymi” mogą zostać przedstawiciele różnych Kościołów z całego świata. Merytoryczną opiekę nad projektem sprawuje wittenberskie biuro Światowej Federacji Luterańskiej. czytaj całość »
 • Konfirmanci śladami Marcina Lutra

  Konfirmanci śladami Marcina Lutra

  10.09.2012 Relacja z wyjazdu konfirmantów Diecezji Katowickiej śladami Reformatora, ks. Marcina Lutra czytaj całość »
 • Chór z Zgierza w Greifswaldzie

  Chór z Zgierza w Greifswaldzie

  27.08.2012 W dniach od 24-26 sierpnia w Greifswaldzie odbyło się Święto Chórów Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła w Północnych Niemczech „Dreiklang”. W święcie uczestniczyły nie tylko chóry z Niemiec, ale także z krajów nadbałtyckich - Szwecji, Estonii, Łotwy, Litwy oraz dwa chóry z Polski. Był to ewangelicki chór parafialny z Ustronia i z Zgierza.  czytaj całość »
 • Europejskie zgromadzenie protestantów

  04.09.2012 20 września odbędzie się we Florencji 7. Zgromadzenie Ogólne Wspólnoty Kościołów Ewangelickich w Europie (GEKE).  czytaj całość »
 • Chór z Ustronia na festiwalu w Niemczech

  Chór z Ustronia na festiwalu w Niemczech

  26.08.2012 Od 24 do 26 sierpnia „Ustroński Chór Ewangelicki” brał udział w pierwszym międzynarodowym festiwalu Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w północnych Niemczech „Dreiklang 2012". Na muzyczne spotkanie do Greifswaldu przybyło ponad 3 tys. śpiewaków reprezentujących około 150 chórów z Niemiec, Polski, Szwecji i krajów bałtyckich. czytaj całość »
 • Luterańsko-rzymskokatolicki tekst gotowy

  Luterańsko-rzymskokatolicki tekst gotowy

  28.07.2012 Poprzez chrzest jesteśmy ze sobą złączeni jako Ciało Chrystusa – głosi tekst komunikatu Luterańsko-Rzymskokatolickiej Komisji ds. Jedności, której głównym celem jest przygotowanie wspólnych obchodów 500. rocznicy Reformacji w 2017 r.  czytaj całość »
 • Ks. Agnes M. Siguroardottir biskupem w Islandii

  24.07.2012 Ks. Agnes M. Sigurðardóttir została pierwszą biskupką w historii Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Islandii.  czytaj całość »